Netflix abonelerine bir müjde daha. Şirket, Yeni Resident Evil filmi üzerine çalışmalara başladı. açıklanan bilgilere göre yeni film oyunlara sadık kalınarak yapılacak. Gerilim ve korku dolu bir film bizleri bekliyor.

Dünyanın en çok aboneye sahip dijital yayın platformlarından biri olan Netflix, sektöre giren dişli rakiplerin gerisinde kalmamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yönetmen Johannes Roberts tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Netflix, Resident Evil filmi için çalışmalara başladı. Eski filmler ile bağlantısı bulunmayacak yapım tam anlamı ile bir Reboot olacak.

Yeni Resident Evil filmi Oyuna sadık olarak yapılacak

Filmin yönetmenliğini ise açıklamayı yapan Johannes Roberts üstlenecek. İşte bu konuda biraz endişeli olduğumuzu belirtmeliyiz. Roberts’in önceki filmleri 47 Meters Down (2017), Forest of the Damned (2005), Storage 24 (2012) maalesef ki vasat yapımlar. Resident Evil atmosferi ile bilinen bir oyun ve reboot filminin oyuna sadık kalacağı söyleniyor. Johannes Roberts bu kadar iyi bir atmosferi oluşturabilecek mi? Önceki filmlerine bakarsa bu sorunun yanıtı hayır. Ancak acımasız olmayalım çünkü yönetmen bizi yanıltıp çok güzel bir korku gerilim filmi çıkartabilir.

yeni Resident Evil filmi için çalışmalar başladı

Johannes Roberts’ın açıklamalarına göre film şuanda geliştirme sürecinde ve yönetmenin tabirine göre “inanılmaz korkutucu” olacak. Ayrıca yönetmen, filmin ton ve senaryo olarak seriyi köklerine geri döndüreceğini belirtti.

Resident Evil, pek çok defa beyaz perdeye uyarlandı. Milla Jovovich’in başrolünde bulunduğu filmler bir kesim tarafından çok izlense bile oyunun hayranları tarafından hiç beğenilmedi. Eleştirmenlerden de olumsuz puanlar alan film serisi gişede  hiç üzülmedi ve altı film toplam 1.2 milyar dolar hasılat elde eti.

İlginizi Çekebilir  Netflix Masaüstü Uygulamasında Yüzen Pencere Konseptini Deniyor

Oyunun film hakları Alman Constantin Film’in elinde bulunuyor. Sinema takipçilerinin hatırlayacağı gibi iki şirketin anlaştığına dair söylentiler dolaşıyordu. Görünen o ki Netflix, Constantin Film ile anlaşmaya varmış. Yeni Resident Evil filminin ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz