Games of Thrones’ın yeni dizisi HBO Max tanıtımında resmi olarak duyuruldu. House of the Dragon ismi verilen yeni dizi HBO Max üzerinden yayınlanacak ve isminden de anlaşıldığı gibi Targeryan Hanesini anlatacak.

HBO’nun bir süredir yeni bir Game of Thrones dizisi üzerinde çalıştığı biliniyordu. Hatta dizinin setinden bir fotoğraf bile paylaşılmıştı ancak Dev kuruluş hiçbir resmi açıklama yapmamıştı. Bugün WarnerMedia tarafından gerçekleştirilen HBO Max tanıtım etkinliğinde yeni Game of Thrones dizisi resmen duyuruldu. House of the Dragon ismi verilen dizi Targeryan Hanesinin tarihini konu edinecek.

House of the Dragon HBO Max’de yayınlanacak

House of the Dragon’ın Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinin yazarı George R.R. martin yapacak. Ayrıca dizini bir diğer yazar ve yapımcısı olarak Colony dizisi ile dikkatlerini üzerine çeken Ryan Condal üstlenmiş durumda. hayranlar ikilinin elinden sağla bir iş çıkmasını umuyor.

House of the Dragon

Game of Thrones dizisinin en etkileyici bölümlerinden Hardhome, Battle of the Basterds ve The Long Night’da yönetmen koltuğunda oturmuş Emmy ödüllü yönetmen Miguel Sapochnick yeğyeni dizinin yönetmenlerinden biri olacak. Sapochnick, dizini pilot bölümünün yönetmenliğini yapacak. Bilindiği gibi pilot bölümünde dizinin yönetmenlik olarak ana katları belirlenir ve tüm dizi genel olarak pilot bölümüne uygun olarak ilerler. Miguel Sapochnick özellikle “Battle of Basterds” bölümü ile oldukça eğiç görsel olarak iyi ve gerçekten epic bölümler çekebildiğini ispatlamıştı. Yeni dizide muhtemelen bu şekilde çok bölüm izleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Yeni Türk Dizisi Aşk 101 Fragmanı İle Karşınızda

Buz ve Ateşin Şarkısı evreninde geçecek yeni dizi, Game of Thrones’un yaklaşık olarak 300 öncesindi anlatacak ve Targeryan hanesinin Westeros’u fetih edişini izleyeceğiz. Dizi, George R.R. Martin’ın geçtiğimiz sene yayınladığı Fire & Blood kitabından uyarlanacak.

House of the Dragon dizisi, Game of Thrones’un yaklaşık 300 yıl öncesinde geçecek. George R.R. Martin’in geçtiğimiz yıl yayınladığı Fire & Blood kitabını temel alacak olan dizide Targaryen Hanesi’nin hikayesini izleyeceğiz. HBO Max platformunda hayranları ile buluşacak dizinin yayın tarihi ise açıklanmadı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz