Yeni Call of Duty Oyunu

İsmi Call of Duty: Modern Warfare olacak yeni oyunun hikayesi, oyun severleri için unutulmaz olan No Russian bölümünden esinlenilmiş olacak.

Eurogamer’in haberine göre: yeni Call of Duty’nin oyunu 30 Mayıs 2019 günü duyurulacak ancak bu kadar büyük bir oyun serisi olunca sızıntılarında ardı arkası kesilmiyor. Oyun ile alakalı olarak pek çok sızıntı duymuştuk ancak bunlardan en önemlisi oyunun ismi ile alakalı olanı. Habere göre Yeni Call of Duty oyununu ismi kesin olarak “Call of Duty: Modern Warfare” olacak. Tahmin edilen gibi herhangi bir rakamda içermiyor.

Sızıntılar bununla sınırlı kalmadı elbette. Yeni oyunun Modern Warfare 2’de bulunan ve oynayan ya da oynamayan herkesin bildiği meşhur No Russian bölümünden esinlenilmiş karalık bir hikaye olacak. Oyunun bütününü No Russian bölümüne benzer yapmaları elbette imkansız olacaktır. Ne kadar karanlık bir bölüm olduğunu oynayanlar çok iyi biliyor. Yıllardır beklemem Modern Warfare oyununun en bilinen bölümden esinlenilmiş olması doğru bir tercih gibi görünüyor.

Bütün söylentiler bu yeni oyunun isminin Modern Warfare 4 olacağı yönündeydi.  Dünyaca ünlü bir influencer olan LongSensation attığı tweet’te yeni Call of Duty oyununu isminin Call of Duty: Modern Warfare olacağını duyurdu. Duyurunun ardından pek çok kaynak haberi kısa sürede teyit etti. Ancak elbette resmi olarak duyurusu 30 Mayıs 2019’da yapılacak.

FPS türünün temel taşlarından olan Call of Duty serisi 2003 yılında hayatımıza girdi. 16 yıllık süreçte seriye neredeyse her yıl yeni bir oyun eklendi. Ana seride bugüne kadar toplam 14 oyun çıktı. Satış rakamlarından anlaşılacağı üzere Call of Duty serisi yakın zamansa son bulacak gibi görünmüyor.

İlginizi Çekebilir  Harry Potter Abonelik Servisi Wizarding World Gold Açıldı!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz