Geçtiğimiz aylarda vizyona giren Avengers Endgame, kısa sürede oldukça büyük ses getirmişti. Xiaomi Avengers Endgame için özel bir Iron Man zırhı çıkarttı. Iron Man robotu görece olarak uygun fiyatta olması da oldukça olumlu.

Xiaomi Iron Man robotu yaptı!

Avengers Endgame’in bu denli popüler olmasının ardından Xiaomi de boş durmayıp, Avengers Endgame’de bulunan Iron Man Mk50 model numaralı zırhın robot figürünü yaptı. Yerel para birimiyle 1,600 TL değerindeki figür, Iron Man zırhının minyatür bir versiyonu şeklinde tasarlandı. Bu küçük figürün bir özelliği de, AR özelliği ile bağlantılı bir uygulama ile çalışabiliyor olması.

Hareket işlevini de sahip olan bu minyatür robot, hareketlerini yeterli bir seviyede gerçekleştirebilmek için tam yedi farklı motor barındırıyor. Bu motorlara, pek çok sensör ve LED ışık da eşlik etmekte. Ayrıca LCD ekran, IR sensörü gibi detayların da bulunduğunu söyleyebiliriz.

Tam şarjla yaklaşık olarak bir buçuk saat boyunca kullanılabilen robot, şarj edilebilir Li-ion pillere sahip. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 1,600 TL değerindeki bu robot, şu an için yalnızca Çin’de satılıyor. Daha detaylı olarak incelemek isterseniz YouTube üzerinde kısa tanıtım videoları bulunmakta.

Peki siz bu robot hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kaynak: ShıftDelete.net

İlginizi Çekebilir  Motorola One Zoom Özellikleri İnternet'e Sızdı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz