Facebook’un sahibi olduğu dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, şüpheli gördüğü gruplardaki kullanıcıları kalıcı olarak yasaklıyor. Böyle bir sorun yaşamak istemiyorsanız WhatsApp’ı kullanırken hangi gruplara katıldığınızı ve grupların açıklamalarını dikkatlice okuyun.

WhatsApp uygulaması nerede ise tüm akıllı telefonlarda bulunuyor. Pek çok insan her gün iletişim için uygulamayı kullanıyor. Uygulamanın sık kullanılan bir diğer özelliği ise gruplar. Ortak bir konuda konuşmak için grup açıyoruz ya da var olan gruplara katılıyoruz. Artık katıldığımız gruplar konusunda oldukça seçici olmamız gerekecek zira WhatsApp’ın şüpheli gördüğü gruplardaki kullanıcıları kalıcı olarak yasakladığı söyleniyor.

WhatsApp Grup isimlerini ve açıklamalarını kontrol edin

WhatsApp

İlk olarak Reddit’e ortaya çıkan durum kulağa geldiğini aksine bazı konularda oldukça etkili olacak gibi görünüyor. Özellikle çocuk istismarını çağrıştıran isme ve fotoğrafa sahip olan gruplara üye olanlar WhatsApp’dan kalıcı olarak banlanıyor ve grup tamamen siliniyor. WhatsApp’da bir gruba eklendiğinizde geri dönüşü olmayan bir yasaklama almak istemiyorsanız grup açıklamasını ve grup fotosunu mutlaka kontrol edin zira WhatsApp bu konuda oldukça ciddi.

İddianın gerçekliğini araştırmak için bilerek deneme yapan kullanıcılar kısa sürede banlandılar. Yasaklanan kullanıcılar WhatsApp’ın destek birimi ile iletişime geçtikleri zaman hizmet koşullarını ihlal ettiklerine dair bir otomatik mesaj alıyorlar. Kısacası WhatsApp hiçbir şekilde yardımcı olmuyor ve hesabınız kalıcı olarak kapanıyor. Bu nedenle oldukça dikkatli davranmalısınız.

İlginizi Çekebilir  Facebook, İçerik Stüdyosu Hizmetini Instagram İçin Kullanıma Açtı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz