Mesajlaşma denilince artık aklımıza tekbir uygulama geliyor, WhatsApp. Akıllı telefon insanların neredeyse hepsi tarafından kullanılan uygulama kendisini geliştirmeye ara vermeden devam ediyor. Son getirilen güncelleme ise özel hayatının gizliliğine önemveren kullanıcılarını oldukça memnun edecek. WhatsApp parmak izi kilidi özelliğini iOS kullanıcılarının ardından şimdide Android Beta kullanıcılar için geldi.

İlk olarak iOS platformu için gelen özellik Android WhatsApp 2.19.221 beta sürümü ile birlikte  Android platformu kullanıcıların hizmetine açıldı. Eğer sizde uygulamanızın parmak iziniz ile açılmasını istiyorsanız hemen WahstApp uygulamasını açıın ve Ayalar – Hesap – Gizlilik – Parmak İzi Kilidi adımlarını takip ederek çok daha güvenli bir anlık mesajlaşma deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp parmak izi kilidi ile özel hayatınız güvende

WhatsApp parmak izi kilidi

Parmak izi kilidi özelliği sayesinde dilerseniz WhatsApp uygulamasını otomatik olarak kilitleyebileceksiniz. Otomatik kilitleme tıpkı ekran kapanma ve kararma işlemi gibi gerçekleşiyor. Kullanım tarzınıza göre 30 saniye ya da 5 dakika sonra kilitlenmesini isteyebilirsiniz.

Facebook’un kaybettiği itibari toparlama stratejisi dahlinde sahibi olduğu platformların başına ismini vereceği biliniyordu. 2.19.221 beta sürümü ile uygulamanın ayarlar kısmında “WhatsApp From Facebook” ibaresini görebilirsiniz. Facebook bu hamlesi beklenen etkiyi yapacak mı? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise bir süredir geleceği konuşulan yaş sınırlaması. WhatsApp uygulamasını ilk kayıt yaptığınıza kabul ettiğiniz sözleşme gereği Avrupa bölgesinde yaşayan 16 yaş altı kullanıcıların hesabı kapatılacak. Ayrıca yaş sınırı bazı bölgelerde 13 olarak belirlenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir  Instagram’a 2019 yılında eklenecek özellikler.

İlk olarak Android Beta sürümü için yayınlanan parmak izi kilidi beta sürecinin ardından kısa sürede tüm Android kullanıcıların hizmetine açılacak. Beta sürümü kullanıcısı değilseniz bir ya da iki hafta beklemeniz gerekecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz