Alan Moore ve Dave Gibbons’ın beraber hayat verdiği efsane çizgi roman Watchmen’in dizi olacağı uzun zamandır biliniyordu. Yakın zamanda San Diago Comic-Con’dabirde fragmanı yayınlanan Watchmen dizisi hakkında HBO yeni bir açıklama yaptı. Dizinin prömiyeri 20 Ekim 2019 tarihinde yapılacak.

En iyi çizgi romanlardan biri olarak kabul edilen Watchmen’in dizisi HBO ekranlarında yayınlanacak. Dizi hakkında açıklama yapmamayı tercih eden HBO sonunda resmi bir açıklama yaparak dizinin yayın tarihini duyurdu. HBO tarafından yapılan açıklaya göre merakla beklenen dizinin prömiyeri 20 Ekim 2019 tarihinde yapılacak.

Watchmen dizisi

HBO, özellikler çizgi roman hayranları tarafından uzun süredir beklenen dizi için uzun süredir hazırlık yapıyor. Özellikler Game of Thrones’un sona ermesi ile büyük yapımları oldukça azalan kanal Watchmen dizisine büyük önem veriyor.

Comic-Con’da yayınlanan Watchmen dizisi fragmanı

sinema severlerin çok iyi bildiği gibi Watchmen 2009 yılında Zack Snyder’in yönetmenliğinde sinemaya uyarlanmıştır. Çekilmiş en iyi çizgi roman filmlerinden sayılan yapım çizgi romanın popülaritesini arttırmıştı. Haliyle Watchmen dizisi içinde beklentiler oldukça yüksek. Dizinini yapımcısı Damon Lindelof dizinin Watchmen evreninde geçeceğini ancak çizgiromandan farklı hikayeler anlatacağını söylemişti.

Alan Moore ve Dave Gibbons’ın hayat verdiği Watchmen çizgi romanı 1986-1987 yılları arasında yayınlandı. Süper kahramanların suçlu olarak görüldüğü alternatif bir evrende geçen çizgi roman, hikayesi , karakterleri, politik göndermeleri ve çizimleri ile büyük beğeni toplamıştı. Bugün bile en iyi çizgi romanlardan sayılan Watchmen, 1989 yılında  en büyük roman ödüllerinden olan Hugo ödülünü kazanmıştı.

İlginizi Çekebilir  Arkadaşlık Uygulaması Tinder’da Yayınlanacak Swipe Night Dizisinden İlk Fragman Geldi
Watchmen dizisi

HBO’da yayınlanacak Watchmen dizisinin kadrosu Jeremy Irons, Tim Blake Nelson, Regina King, Jean Smart, Don Johnson, Hong Chau, Yahva Abdul-Mateen II, Tom Mison, Louis Gossett Jr., Andrew Howard, Frances Fisher, Dylan Schombing, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers ve James Wolk gibi ünlü isimlerden oluşuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz