Mahallenizin dostu Örümcek Adam yuvasına yeniden veda ediyor. Film hakları Sony’nin elinde olan kahramanımız özel bir anlaşma ile Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmuştu. Disney ve Sony arasında yaşanan anlaşmazlık nedeni ile Spider-Man Marvel filmlerinde yer alamayacak.

Örümcek Adam, Sony ve Disney arasında yapılan özel bir anlaşma sayesinde yuvası olan Marvel filmlerine dönmüştü. Anlaşmaya göre Spider-Man’ın film haklarına sahip Sony, karakterin solo filmlerinin gişesini alacaktı, Disney’de karakteri Marvel Sinematik Evreni’ne dahil edecekti. İki tarafından kazançlı çıktığı anlaşma bugün resmi olarak sona erdi. Bugünden itibaren Spider-Man Marvel Sinematik Evreninden ayırıldı.

Spider-Man Marvel filmlerinde olmayacak

Spider-Man Marvel

Gelen haberlere göre iki dev şirket arasındaki anlaşmazlık gelir paylaşımı konusunda olmuş. Son iki Spider-Man filminin yapımcısı Disney, filmden elde edilen gelirlerin paylaşılmasını talep etmiş. Ancak Sony bu durumu olumsuz karşılamış.  Spider-Man Homecoming ve Far From Home filmlerinin hasılatının tamamı Sony’e aktarılıyor Disney bu filmlerden gelir elde edemiyordu.

Dünyanın en ünlü üç çizgiroman kahramanından biri olan Spider-man 2016 yılında vizyona giren Captain America: Civil War filmi ile Marvel sinematik evrenine dahil olmuştu. Sevilen kahramanın dahil olmasıyla Marvel evrenine yeni bir soluk geldi diyebiliriz. Karakteri canlandıran Tom Holland’ın iyi performansın bu konuda payı oldukça büyük. Örümcek-Adamı; Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home filmlerinde Marvel Sinematik Evreni’nde izledik.

İlginizi Çekebilir  Hobbs ve Shaw, Gişe Macerasına Hızlı Başladı

Spider-Man: Homecoming ve geride bıraktığımız ay vizyona giren Spider-Man: Far From Home oldukça yüksek gişe rakamlarına ulaştı. Far From Home 1.1 Milyar dolar hasılat rakamına ulaşarak gişede en başarılı Örümcek-Adam filmi unvanını elde etti.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz