Sosyal medya kullanan herkesin çok iyi bilir ki zaman zaman arayüzlerde yenilik ve iyileşme olur. Twitter arayüzünü sık sık iyileştiren platformlardan biri.  Ancak son arayüzü güncelleştirmelerinde oldukça iddialılar.

Twitter arayüzü artık çok daha hızlı

Sosyal medya platformlarının arayüz tasarımları günün koşullarına gelişen teknolojiye, teknoloji modasına ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre sürekli güncellenir.  Bu sayede her zaman yeni ve göze hoş gelen aynı zamanda kullanışlı arayüze sahip kalırlar.

Uzun zamandır arayüzü üzerinde çalışan Twitter yeni arayüzünü bir video ile tanıtmıştı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarında Twitter, yeni arayüzünü kullanıcılarının erişimine açtı.

Twitter, arayüzü

Yeni arayüz şuan için tüm kullanıcıların kullanımına açılmış durumda değil. Ancak ilerleyen zamanlarda kesin olarak tüm Twitter kullanıcılarının erişimine açılacağı belirtildi.

Hali hazırda bulunan arayüze nazaran oldukça hızlı olan yeni arayüz, aynı zamanda oldukça kolay kullanıma sahip ve özelleştirilebilir durumda. Yeni kişileri keşfederek takip etmek artık daha kolay.

Twitter yöneticileri de şunun farkında ki kullanıcılar birden fazla hesabı yönetiyor. Bu bilgi ışığında diğer sosyal medya platformlarında kullanılan diğer hesaba hızlı geçiş yapma özelliği Twitter’a da getirildi. Böylece hesapdan çıkış yapıp yeni hesaba giriş yapmak ile zaman kaybedilmeyecek.

Twitter, arayüzü

Kullanıcıların parlaklığı diledikleri gibi ayarlayabilecekleri yeni arayüzde, eskiye nazaran ulaşılması kolaylaştırılacak Profil, DM ve listeler sayesinde oldukça kolay kullanıl sağlayacak. Ayrıca karanlık mod yeni tasarımı ile arayüzde ki yerini alacak.

İlginizi Çekebilir  BMW, Gelecek Nesil Araçları İçin Çokgen Yapıda Direksiyon Tasarladı

Arayüz parlaklığının ayarlanabilmesine olanak tanıyan Twitter, gerçek karanlık modu da yeni arayüz tasarımıyla platformuna dâhil ediyor. Ulaşılması daha kolay hâle gelen DM, Profil ve Listeler ise bir çok kullanıcının beğeneceği yenilikler olacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz