Twitter kullanıcıların artık görmeye alıştığı ‘Bu Tweet Kullanılamıyor’ uyarılarının ne anlama geldiği uzun zaman çözülememişti. Daha sonra birkaç açıklama yapılsa da henüz net olarak bilinemiyor. Twitter, ‘Bu Tweet Kullanılamıyor’ uyarısına sahip tweetlerin neden kullanılamadığını açıklayacak özellik üzerinde çalışmalara başladı

‘Bu Tweet Kullanılamıyor’ gizemi artık çözülecek.

Twitter, merak konusu olan ve sinir bozucu hale gelen kullanım dışı tweetler ile alakalı çalışmalara başladı. ‘Tweet Kullanılamıyor’ ifadesi ile gösterilmeye tweetler hakkında detaylı bilgi verilecek. Gelen haberlere göre sosyal medya platformu yeni getireceği özellik sayesinde konu ile ilgili kafa karışıklığını tamamen giderecek.

Henüz ne bir açıklama yapılamasa bile gösterilmeyen tweetlerin bazı gösterilmem nedenleri biliniyor. Bu nedenlerinden bazıları; Kullanıcıların Tweet içerisinde geçen bir kelimeyi sessize alması ve hesabın korumalı olması.

Bu Tweet Kullanılamıyor

Platformun yeni getireceği özelik Twitlerin görünmem sebebinin hangisi olduğu üzerine. Görüntüleyemediğiniz Tweet’in nedeni küçük bir ibare olarak bildirilecek. Ayrıca Twitter bu yeni özelliğin birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacağını belirtti.

“Konuşmalarda sık sık gördüğünüz ‘Tweet kullanılamıyor’ uyarısı sorununu düzeltiyoruz. Bunun sebebi genellikle silinmiş ya da korumalı Tweetlerdir ya da sessize alınmış kelimelerdir. Birkaç hafta içerisinde Tweetlerin neden kullanılamadığını anlamanıza yardımcı olacak detaylar görmeye başlayacaksınız.”

İlginizi Çekebilir  Apple, 24 Ay Taksit İle iPhone Satışı Başlatıyor!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz