Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya Twitter kullanıcılarını memnun edecek yeni bir özelliği test diyor. Platformda Tweet attığınızda çok fazla etkileşim aldığı zaman her etkileşimde gelen bildirim bazen rahatsız edecek seviyeye çıkabiliyor. Uygulamaya ait tüm bildirimler kapatabiliyorsunuz ancak buda önemli bildirimleri kaçırmanıza yol açıyor. Sosyal medya devi kullanıcıların bu rahatsızlığın çözecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor ve özellik sayesinde dilediğinizde Twitter bildirimleri kısa süre için kapatabiliyorsunuz.

Çok fazla takipçiniz olmasa bile en azından bir tweet’iniz oldukça fazla etkileşim almıştır. Böyle bir durumda binlerce hatta on binlerce bildirim gelmesi insanları oldukça rahatsız ediyor. Bildirimleri tamamen kapatmanız mümkün ancak bu seferde arkadaşlarınızdan gelecek bildirimleri kaçırmanız söz konusu. İşte Twitter tam bu konu için bir çözüm hazırlığı yapıyor.

Twitter bildirimleri kısa süre sessize alarak işinize rahatça devam edebilirsiniz

Twitter Bildirimleri Kısa Süre sessize almak.

Haber yine Twitter da ortaya çıktı. Bir uygulama araştırmacısı Twitter verilerini incelerken tesadüfen fark ettiği özellik test aşamasında. Twitter bildirimlerini kısa süreli sessize al seçeneğini kullanıcılarına sunan özellik şuan için Android uygulaması için geçerli.

Twitter uygulamasında bildirimler sekmesinde ki küçük simgeye dokunduğunuzda bir pencere açılıyor. Açılan pencerede 1. 3 ve ya 12 saat boyunca Twitter bildirimleri almıyorsunuz. Sessize aldığınız zaman bildirimler bildirim çubuğunuzda görünmüyor ancak bildiriler sekmesine gelerek görebiliyorsunuz. Böylece hem rahatsız olmayacaksınız hemde yalnızca istediğiniz anda bildirimlerinize bakabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir  Samsung, Galaxy Fold'a 5G İçin Sertifika Aldı

Bir iş görüşmesinde, film-dizi izlerken, arkadaşlarınız ile vakit geçirirken ya da bir çalışmanın ortasında iken gelen Twitter bildirimi canınızı sıkabilir. Bu özellik sayesinde artık böyle bir derdiniz olmayacak. Bu nedenle bu özelliği yalnızca fazla takipçisi olan kişiler değil tüm kullanıcılara fayda sağlayacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz