Oyun yayınları, hatta son dönemde canlı yayın deyince akla ilk Twitch geliyor. Canlı yayın platformu yakın zamanda en çok izlenen yayıncısı Ninja’yı Mixer’e kaptırmıştı. Ancak Twitch’in vazgeçmeye niyeti yok elindeki potansiyeli kullarak yeni Ninja’lar yaratmaya çalışacak. Twitch yayıncısı olmak isteyenlere yönelik yeni bir program başlattı. Bu sayede üçüncü parti yazılımlarla uğraşmadan rahatça yayın yapabileceksiniz.

Twitch 2007 yılında henüz Justin.tv isminde iken basit bir iddiası vardı. Amazon tarafından satın alınıp ismi değiştirildiğinde bile bile bu iddiadan vazgeçmemişti. Basit bir webcam ile dünyaya yayın yapmak. Ancak son dönem gelişen teknolojiler, içeriklerin farklılaşması izleyicilerin talepleri gibi nedenlerle yalnızca bir webcam ile yayın yapmak nerede ise imkansız. Bu nedenle canlı yayın yapmak isteyenler üçüncü parti program kullanmak zorunda kalıyor.

Twitch yayıncısı olmak

Twitch yayıncısı olmak isteyenler bu programı kaçırmasın

Üçüncü parti uygulamaları Twitch’e entegre ederek doğru ayarları gerçekleştirip canlı yayına başlamak herkes için kolay olmuyor. Sırf bu programları bilmediği için yayın yapmaktan vazgeçen bile var. Ancak Twitch bu konuda insanlara yardım etmek ve yayınları kolaylaştırmak için yepyeni bir program başlattı. Twitch Studio ismi verilen programı platformun içeriklerden sorumlu direktörü Cheng Cheng resmi olarak açıkladı.

Yeni programları hakkınca açıklamalarda bulunan Cheng Cheng; Twitch kullanıcılarının ilettikleri şikayetleri, edindikleri tecrübeyi ve yayın hayatına nasıl başladıklarına kulak veriyoruz. Yayın yapmak ve yayınları izlemek gerçekten eğlenceli. yayıncılar ve platformumuz gerçekten ilgi çekici fakat yayınlara başlamak oldukça zor.

İlginizi Çekebilir  FIFA 20 Demosu Tüm Platformlar İçin Yayınlandı!

Eğer Twitch yayıncılığı ile ilgilendi iseniz yada bir izleyici iseniz OBS Studio programının ismini duymuşsunuzdur. Pek çok yayıncı canlı yayın için bu programı kullanıyor. Ancak bu programın ayarları ve entegresi özellikle daha önce tecrübesi olmayanları oldukça zorlayabiliyor. Cheng Cheng, bu durumun farkında olduklarını belirtiyor ve kullanıcılarının aktivitelerine derhal başlama eğilimde olduğunu, kurulum ile zaman kaybı olmadan ve ek yazılıma ihtiyaç duymadan yayına başlamayı amaçladıklarını belirtiyor.

Twitch Studio ne işe yarayacak                                                                           

Twitch yayıncısı olmak

Cheng, Twitch Studio’nun yazılım sürecinin birkaç ay sürdüğünü ve farklı ülkelerde, farklı donanımlarda uzun süre test edildiğini açıkladı. Şuan için kullanıma hazır olduğunu belirten Cheng’in söylediklerine göre yakın zamanda üçüncü parti programa gerek kalmadan yayın yapılabilecek.

Twitch Studioi basit olarak yayınlarınıza en kısa sürede başlamanızı sağlam amacı ile üretilmiş. İnternet bağlantınız, donanımınız ve yazılım arasındaki yapılandırma süreci kesinlikle yayıncıya yansıtılmadan , mümkün olan en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Twitch’in yeni hizmeti sayesinde uzun saatler hatta günler süren ayar süreci ile uğraşmanıza gerek kalmadan ve yayın sırasında sizi rahatsız eden sorunların hiçbirini yaşamadan bir yayın deneyimi yaşayabileceksiniz. Bu sayede yayınlara başlamaya çekinenlerin çekinceleri ortadan kaldırılarak daha fazla yayıncıya Twitch kapıları açılmış olacak.

Sizde bir Twitch yayıncısı olmak istiyorsanız Twitch Studio’nub kapalı beta sürecine katılabilirsiniz. Kapalı bataya kayıt olmak için Buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  PlayStation Store'da “Cadılar Bayramı” İndirimleri Başladı!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz