2007 yılında hayatımıza giren blog platformu Tumblr yeniden el değiştirdi. 2013 yılında 1.1 milyar dolara Yahoo tarafından satın alınan platform 2017 yılında Verizon’a devredilmişti. Bugün açıklanan anlaşmaya göre Tumblr Wordpres’e satıldı.

2007 yılında 21 yaşındaki David Karp tarafından kurulan blog sitesi Tumblr kısa sürede oldukça popüler oldu. İki hafta içerisinde 75 bin kullanıcıya ulaşan platform kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. 2013 yılında geldiğimizde 40 fazla bloğu barındıran site tam 1.1 milyar dolar fiyata Yahoo tarafından satın alınmıştı.

Kurucu David Karp platformun başında durmayı sürdürdü. Ancak bu noktadan sonra işler platform için iyi gitmemeye başladı. Kurucusunu kısa en genç dolar milyarderleri listesine sokmayı başaran site gerileme dönemine girmişti. Gerilemeyi önlemek için peşi sıra hamleler gelse bile eski günlerine dönmeyi hiçbir zaman başaramadı. Her geçen gün kullanıcı kaybeden platform Yahoo’nun Verizon tarafından satın alınmasıyla Verizon’a devredildi. Verizon’un yetişkin içerikleri siteden yasaklaması beklenenin aksine bir etki yaptı ve sitenin kullanıcı sayısı dibe vurdu.

Tumblr

Tumblr satış açıklaması ile yeni özelliklerin geleceği de duyuruldu

Bugün yapılan açıklamaya göre Tumblr, dünyanın en büyük blog platformu olan WordPress’in sahibi Automattic tarafından satın alındı. Ayrıca yakın zamanda yeni satın aldıkları blog platformu için yeni özellikler duyurulacağı belirtildi. WordPress, blog konusunda dünyanın en tecrübeli platformu olduğunu düşünürsek Tumblr’nin ismini eskiden olduğu gibi sık sık duyacağız.

İlginizi Çekebilir  Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor! Yapay Zeka Sistemi NVIDIA Jarvis Tanıtıldı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz