Korku filmleri her zaman popülaritesini korudu. Ancak son dönemde gelişen teknolojiyle birlikte korku oyunlarının da hızla artan bir popülaritesi olduğu bir gerçek. İçine girdiğiniz bir macerada korkuyu iliklerine kadar hissetmek isteyenler için, yapılmış en iyi korku oyunları listesi hazırladık. Daha önce korku oyunu oynamadı iseniz Tüm zamanların en korkunç 20 oyunu listesinden size göre bir oyun mutlaka bulabilirsiniz.

Cesaretiniz yoksa Tüm Zamanların En Korkunç 20 Oyunu Listesinden Uzak Durun!!!

Outlast

Ölmekte olan bir adam size “Hala yapabiliyorken kaç” derse, arkanıza bakmayın ve o binayı terk edin. Miles Upshur ismindeki gazeteci hakkında pek çok dedikodu olan akıl hastanesinde haber yapmak için kamerasıyla gider. Dedikodular yalandır belki ama gerçekler tahmin ettiğinizden korkunç.

Resident Evil

Her efsanenin bir başlangıcı vardır. Zombiler her yerde ve hiç olmadıkları kadar korkunçlar.  Hayatta kalmak istiyorsan bir gözün arkada olsun. Gördüğün her şeye iki kere bak, gördüğün nesne belki de seni hayatta tutacak olan şeydir.

Remothered: Tormented Fathers

2018 yılında piyasaya çıkan İtalyan yapımı korku oyunu, pek çok ödülün sahibidir. Psikolojik korku ve gerilim sevenlerin kaçırmaması gerekir. Sizi öldürmek isteyen acımasız düşmanlar peşinizde ancak onlara karşı kullanacağınız bir tabancanız yok, farklı yollar denemeniz gerekecek.

Layers of Fear

Bir malikâne, büyük psikolojik sorunları olan yetenekli bir ressam ve çözülmesi gereken pek çok ipucu. Geçirdiğiniz her saniye korku dozu artan oyunu anlatmak için başka söze gerek yok.

İlginizi Çekebilir  Bilgisayar Oyunlarını Telefonunuzdan Oynamanızı Sağlayan Steam Link İOS’da Yayınlandı

DayZ

Oyun Chernarus isimli ülkede geçiyor. Bir virüs halkı zombiye dönüştürüyor ve bu hikaye o kadar iyi anlatılıyor ki tam 3 milyon kopya satarak en çok satan korku oyunlarından biri oluyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz