James Cameron, Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton’ı yeniden beri araya getiren Terminator Dark Fate, gişe hasılatı tam bir hayal kırıklığı oldu. Film ilk hafta sonunda beklentilerin oldukça altında bir gelir elde etti.  

Geçtiğimiz Cuma günü tüm dünyada vizyona giren ve eski Termınator ekibini bir araya getiren Dark Fate gişe ile büyük bir başarısızlık yaşadı. Büyük beklentiler olan film, açılış hafta sonu Amerika Birleşik Devletlerinde yalnızca 29 milyon dolar hasılat elde etti.

Terminator: Dark Fate gişe hasılatı yalnızca 124 milyon dolar

Terminator Dark Fate gişe

Gişe verilerine göre Terminator: Dark Fate dünya genelinde toplam 124 milyon dolar hasılat elde etmiş durumda. sinema takipçilerinin bildiği gibi film bazı Avrupa ülkelerinden bir hafta önceden vizyona girmişti. Yani filmin dünya genelinde elde ettiği hasılatın bir kısmı 10 günlük gişe geliri. Bu faktörü de göz önüne aldığımızda Terminator: Dark Fate’in gişe başarısızlığı daha da büyüyor.

Gişe hasılatı denildiğinde Çin uzun zamandır önemli bir pazar önemli bir Pazar. Çin pek çok filmin gişede hüsrana uğramasını engellemişti. Ancak Terminator: Dark Fate’e Çinliler de destek olmamış gibi görünüyor. Film Çin’de yalnızca 27 milyon dolar hasılat elde etmiş durumda. Terminator serisinin en zayıf halkası olarak kabul edilen Terminator: Genisys Çin’de sadece ilk gününde 26 milyon dolar hasılat elde etmişti.

James Cameron, Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton’ı 28 yıl sonra bir araya getiren film tam 180 milyon dolar gibi devasa bir bütçe ile çekilmiş durumda. Filmin yatırılan bu parayı çıkartabilmesi için en az 450 milyon dolar gelir elde etmesi gerekiyor. Ancak elde bulunan verilere bakarsan yapımcı Paramount Pictures oldukça büyük zarara uğrayacak.

İlginizi Çekebilir  Venom 2 Yönetmeni Olarak Tanıdık Biri Duyuruldu “Kıymetlimiss”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz