Zenginin parası züğürdün çenesini yormaya devam ediyor. İsmi belirlenemeyen bir kişi tamı tamına bir milyar dolarlık Bitcion transferi gerçekleştirdi. Transferin ne amaçla yapıldığı bilinmese bile tarihin en büyük Bitcoin transferi olarak geçti.

Finans tarihinin şu ana kadar ki en büyük Bitcoin transferinde tek seferde tam 94.504 Bitcoin el değiştirdi. 94.504 Bitcoin, dünya üzerinde bulunan toplam Bitcoin’lerin yüzde 0,5’ine eşit durumda. Bircoin’in özelliği nedeni ile transferin kimi ne amaç ile gerçekleştirdiği bilinemiyor. Yalnızca bu astronomik rakamda transferi gerçekleştiren hesap görünebilir durumda.

İşlem “en büyük bitcoin transferi” olarak tarihe geçti

Transferin bir rekor olmasının yanı sıra kripto para piyasasına etkisi olabileceği düşünülüyor. Eğer bu kadar büyük bir Bitcoin nakit paraya çevrilmek istenirse kripto para piyasasında dalgalanma yaratabilir. Uzmanlar bu miktarda bir Bitcoin’in nakite çevrilmesinin, dünyadan Bitcoin fiyatının 1000 doların altına inmesine neden olabileceğini belirtiyorlar

en büyük Bitcoin transferi

Kripto para sektöründen pek çok kişi bahsi geçen Bitcoin’lerin kökeninin aratırsa bile kesin bir sonuç elde edilemedi. Blok zincir analisti TokenAnalyst transferi gerçekleştirilen paranın büyük kısmının Singapur merkezli bir grup olan Huobi Global’e ait olduğunu belirledi.

Kaynak konusu ise tam bir muamma. Büyük bir şirketin olası bir krize karşı önlem amacı ile bu el değiştirmeyi gerçekleştirdiğini düşünüyor. Bazı analistler ise sektöre erken birin birinin küçük birikimlerini yaydığını düşünüyor. Bazı çeşitli teoriler geliştirilse de bu el değiştirmenin nedeni kesin olarak bilinemiyor. Ancak her ne olursa olsun finans tarihine geçtiği bir gerçek.

İlginizi Çekebilir  Boston Dynamics Robotları Satışa Çıkaracak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz