Netflix’in en popüler dizisı olan Stranger Things 4 Temmuz’da tüm dünyada yayınlanmıştı. Dizi beklentileri aşarak Netflix’in izlenme rekorunu kırdı. Stranger Things Sezon 3, ilk dört günde 40.7 milyon hesap tarafından görüntülendi.

Stranger Things sezon 3 yenilenmesi zor rekoru elde etti

Stranger Things’in üçücü sezonu Netflix abonelerinin bildiği gibi geçtiğimiz hafta yayınlandı. Netflix’in tartışmasız en sevilen yapımlarından ola dizi, platformun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre inanılmaz bir rekora imza atmış durumda.

Stranger Things sezon 3 yenilenmesi zor rekoru elde etti

Şirketin yaptığı açıklamaya göre  Stranger Things üçüncü sezon, yayınlandığı ilk dört gün toplam 40.7 milyon hesap tarafından görüntülenmeyi başarmış. Bahsedilen dört gün içerisinde 18.2 milyon hesap üçüncü sezonun tamamını izlemiş durumda. 40.7 milyon hesabın görüntülemesi ve 18.2 milyonun sezonun tamamını izlemiş olması, diziyi Netflix platformunda yayınlanan  diğer tüm dizi ve filmlerin üzerine çıkmaya başarmış.

Netflix açıkladığı rakamlar ile ilgili detaylara da yer veriyor. Yapılan açıklamaya göre görüntüleme diziye ait bir bölümün ya da filmin %7’inin izlenmesi olarak kabul ediyor.

Platformun diğer popüler yapımları ile kıyaslandığında farkın bir hayli fazla olduğu anlaşılıyor. Örneğin,ilk ayda Umbrella Academy 45 milyon, Sex Education ve You 40 milyon görüntülenme almış durumda. Stranger Things bu rakamlara sadece dört gün içerisinde ulaşmış durumda. bu istatistikler ışında Stranger Things’in kırılması çok zor bir rekora imza attığını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Çocukluğunu Özleyenler Müjde! Taş Devri Geri Dönüyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz