Netflix’in en popüler dizilerinden olan Stranger Things’in oyunun geliştirildiğini duyurdu. Stranger Things oyunu, tıpkı Pokemon Go gibi konum tabanlı arttırılmış gerçeklik oyunu olacak. Netflix ve Next Games ortaklığında geliştirilen oyun 2020 yılında İOS ve Android platformlarında çıkış yapacak.

Pek çok insan konum tabanlı arttırılmış gerçeklik türü oyunlar ile Pokemon Go ile tanıştı. Pokemon Go’nun popülerliği sayesinden geliştirici Niantic önemli miktarda gelir elde etti. Diğer oyun şirketlerinin dikkati bu yeni oyun türüne çekildi. Bu güne kadar aynı türde pek çok oyun yapılsa bile hiçbiri Pokemon Go kadar başarılı olamadı. Başarıda oyun türü kadar Pokemon markasının da katkısı büyük elbette.

Netflix’in oyun sektörüne gireceği biliniyordu. Oyun sektörünün en büyük etkinliklerinden olan E3’e katılan şirket popüler dizileri Netflix2in oyununu geliştirildiğini duyurdu. Oyun arttırılmış gerçeklik tabanlı olacak ve geliştiricisi Next Games.

Stranger Things Oyunu 2020 Yılında Android ve iOS’a Çıkacak

Stranger Things oyunu, Google Haritalar uygulaması maarifeti ile oyunculara kendi çevrelerinde oynama imkanı sunacak. Gizemlerle dolu Upside Down arttırılmış gerçekçilik ile karşımızda olacak. Arkadaşlarınızla birlikte Upside Down’da bulunan birbirinden tehlikeli yaratıklara karşı mücadele edeceğiz

Netflix yeni oyunundaki temel amaç, Stranger Things’in mistik ve Retro ruhunu arttırılmış gerçeklik ile tamamıyla yaşamamız. Arkadaşlarımızla birlik olup mistik bir ortamda gizlemleri çözüp bir yandan da Fantastik canavarlar ile savaşmak. Oyununda dizide olduğu gibi 1980’li yıllarda geçeceğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir  Oyun severler Müjde! PlayStation Yaz İndirimleri Başladı

Stranger Things oyunu ile ilgili görsel olarak yalnızca oyunun kapak fotoğrafı paylaşıldı. 2020 yılında piyasaya çıkacak oyun İOS ve Android platformlarından ulaşılabilecek. Son olarak Dizinin üçüncü sezonunun 4 Temmuz tarihinde yayınlanacağını hatırlayalım.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz