Square Enix, tüm oyun kitaplığını dijital olarak oyuncularla buluşturacak. Square Enix, uyun kitaplığı oldukça kabarık olan şirket oyun severler oldukça sevindirecek gibi görünüyor

Square Enix oyun kitaplığınında bolca efsane göreceğiz

Eskiden Square ve Enix isminde iki farklı şirket olarak varlığını sürdüren Square Enix; Chrono Trigger, Chrono Cross, Super Mario RPG, Secret Of Mana gibi birçok başarılı oyuna imza attı. Şirketin çoğu oyunu on yıldan uzun bir süre önce piyasaya çıktığı için dijital olarak mevcut değil ve bazıları sadece oyun kartı olarak bulunabiliyor.

Square Enix’in başkanı Yosuke Matsuda, yapmış olduğu bir röportajda tüm Square Enix kataloğunu dijital olarak sunma düşüncesini paylaştı. Square Enix geliştiricileri; şu anda bazı NES oyunlarını, modern donanımlarla çalışır hale getirmek ve yeni bir üyelik hizmeti ya da platform ortaya çıkarmak üzerinde çalışıyor.

Ancak bazı oyunları günümüz platformları için uyarlamanın önünde çeşitli engeller de bulunuyor. Kaynak kodları kaybolan oyunlar mevcut ve bu oyunları günümüz platformlarında görmek mümkün olmayabilir. Kitaplığın ne zaman oluşturulacağı konusunda ise henüz bir tarih ortaya konulmuş değil.

Kaynak: Technopat

İlginizi Çekebilir  Assassin's Creed Ragnarok'tan bilgiler ve görüntüler sızdı!!!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz