Dünyanın en büyük müzik ve podcast platformu Spotify, ülkemizde de oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor. Uygun abonelik ücretine sahip servis kullanıcılarını üzeceğe benziyor. Gelen bilgilere göre Spotify abonelik ücretlerine zam yapmaya hazırlanıyor.

On yıl öncesine kadar zor günler geçiren müzik piyasası YouTube ve aylık aboneliğe sahip müzik platformları sayesinde yeniden canlanmıştı. müzik platformlarından en ünlü ve en çok aboneye sahip olanlarından biride Spotify. Biz dinleyiciler için bu servisler oldukça avantajlı ve kullanışlı. Ancak sanatçılar eskisi kadar memnun değil. Bu nedenle telif ücretleri her geçen gün artıyor.

Spotify Abonelik ücretlerine zam ilk olarak İskandinav ülkelerinde yapılacak

Spotify abonelik ücretlerine zam yapmaya hazırlanıyor.

Spotify, abonelik fiyatlarını artırarak artan telif yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. İsveç merkezli şirket abonelik ücretlerindeki zammı ilk olarak İskandinav ülkelerinde denetecek ve gelen tepkilere göre bir yol haritası oluşturacak.

Gelen haberlere göre Spotify abonelik ücretlerine yüzde 13 zam yapacak. Ancak İskandinav ülkelerindeki ilk denemenin tepkilerine göre bu orun değişiklik gösterebilir. Ayrıca fiyat artışı ilk olarak Aile paketinde uygulanacak.

Spotify yalnızca bir müzik dinleme servisi değil. Müzik hizmetini uzun süre önce aşan platform artık başlı başına bir yayın platformu. İstediğiniz ortamda istediğiniz cihazla anında geçiş yaparak dinlemeye devam etmenizi sağlayan servis, radyo yayınlarından podcastlere pek çok seçeneği sunuyor. Tüm bu özellikleri nedeni ile insanların tercih ettiği Spotify eğer abonelik ücretini makul bir oranda tutmayı başarırsa yükselişine devam edecektir.

İlginizi Çekebilir  İOS 13 Müzik ve Ses Paylaşmayı Mümkün Kılacak Özellik İle Geliyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz