ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarının bir etkisi daha ortaya çıktı. ABD başkanı Donald Trump, bir süredir Çin ürünlerine yüksek vergi uyguluyor. Anlaşılan bu savaş oyuncuları olumsuz etkileyecek. Sony, Playstation 4 fiyatı ile ilgili yaptığı açıklama konsol almak isteyenleri üzecek.

Japon teknoloji devi Sony, Amerika birleşik devletlerinin Çin ürünlerine uyguladığı yüksek tarifeli vergilerin devam etmesi durumunda PlayStation konsol fiyatlarında bir artık yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Trump yönetimi mayıs ayında Çin mallarına uygulanan yüzde 10’luk vergiyi yüzde 25 gibi yüksek bir orana çekmişti.

Playstation 4 Fiyatı

Vergi oranındaki bu artış Sony’i etkilemiş durumda. üretim maliyetlerini oldukça arttığını belirten Sony, ürünlerin fiyatlarını arttırmak dahil pek çok seçeneğin masada olduğunu vurguladı. Sony Finans yöneticisi Hiroki Totoki: “ABD hükümetiniin uyguladığı bu politika sonunda ABD ekonomisine zarar vereceğine inanıyoruz” sözleri ile ABD-Çin ticaret savaşları hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Yalnızca PlayStatşon 4 fiyatı değil yeni nesil PlayStation fiyatı da yükselebilir

Yakın zamanda dünyanın en büyük konsol üreticileri Sony, Nintendo ve Microsoft bir araya gelerek uygulanan tarifelerle alakalı fikir birliğine varmıştı. Sony konu ile alakalı yayınladığı raporda vergi maliyetinin yaklaşık 850 milyon dolarlık kısmının doğrudan tüketicilere yüklenebileceğini belirtmişti. ABD’nin uyguladığı ağır vergiler devam ederse şuan piyasada olan PlayStation 4’ün yanı sıra 2020 yılında çıkacak olan PlaysStation 5 oyun konsolunun fiyatı da beklentilerin çok üzerinde olacak. Nerede ise tüm üretimleri Çin’de yapılan konsolların üretim merkezinin değiştirilip değiştirilmemesi konusunda Sony yetkilileri bir açıklama yapmadı.

İlginizi Çekebilir  Toplam Değeri 73 TL Olan, Kısa Süreliğine Ücretsiz 7 iOS Uygulaması

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz