Avustralya’da Mart ayının başından beri devam eden bir soruşturma sonucu altı oyuncunun Counter Strike: Global Offensive turnuvasında şike yaptığı ortaya çıktı. Tutuklanan altı CS: GO oyuncusu genç daha sonra tüm deliller toplanıp soruşturma tamamlanana kadar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Multiplayer oyunların artık neredeyse oyun sektörünün tamamını kapladığı son dönemde hileler de oldukça artmış durumda. kural dışı yollarla rakiplerinden bir adım öne çıkmak isteyen oyuncuların sık sık kullandığı hileler için oyunlar çeşitli güvenlik önlemi alıyor. Ancak azaltılsa bile hilenin tamamen önüne geçmek mümkün olmuyor.

Günümüzde oyun turnuvalarında oldukça büyük ödüller dağıtılıyor. Tüm oyuncuların hayalini süsleyen ödüller art niyetli insanlarında iştahını kabartıyor. En büyük ve ciddi hile ve şike denemeleri de haliyle bu turnuvalarda gerçekleştiriliyor. Ancak bu kadar büyük ödüllü turnuvalarda yapılan hilelerin cezası yalnızca oyundan banlanmak olmuyor. Bu kadar büyük organizasyonda yapılan şike ve hileler büyük cezai yaptırımlara tabii tutuluyor.

CS:GO şike yapan zanlılara 10 yıla kadar hapis isteniyor

CS GO

Counter Strike: Global Offensive dünyanın en çok oynana multiplayer oyunlarından biri. Oyunun yüksek ödüllü turnuvalarının yanı sıra kendi içerisinde bir lig sistemi de bulunuyor. Nerede ise yirmi yıldır hayatımızda bulunan oyunun turnuvalarından birinde hile yapıldığı ortaya çıktı.

Avusturalyalı yetkililer hile yaptığı belgeler ile tespit edilen altı oyuncuyu tutukladı. Yaşları 19 ile 22 arasında değişen zanlılar önceden berlirlenen maçlarda bilerek kaybettikleri ortaya çıktı. İddia oynayarak bu amaçlar üzerinden gelir elde eden oyuncular soruşturma tamamlanana kadar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

İlginizi Çekebilir  Eylül Ayında Çıkacak Yeni PlayStation 4 Dualshock Modelleri Tanıtıldı

İsmi açıklanmayan CS:GO  turnuvasından 5 maçta gerçekleştirilen hile 20 üzerinde bahsi etkilemiş durumda. Şu anda tutuksuz yargılanan Avustralyalı gençler 10 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıyalar.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz