Bilindiği gibi Samsung, katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u piyasaya sürememişti. Bunun nedeni olarak telefonun yaşadığı teknik sorunlar olduğu açıklanmıştı. Samsung yeni bir hamle yaparak katlanabilir telefonun yerini alabilecek kızaklı ekran patenti aldı.

Kızaklı Ekran,  Katlanabilir Ekrana Alternatif olacak

Samsung, bu yılın başında katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u duyurmuştu. Telefon ve teknoloji meraklarınn ilgisini çeken Galaxy Fold’un ekranı katlanabilir olacak ve bu katlanma işlemi sorunsuz şekilde 200 bin kez tekrarlanabilecekti. Telefonun testlerine başlandığında ise beklenmedik durumlar ortaya çıktı. 200 bin kez katlanması beklenen telefon, birkaç gün içerisinde kullanılamaz hale geliyordu.  

Hoş görüntüsü ve özellikleri ile akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlatacağına inanılan Katlanabilir telefon Samsumg için hüsran olmuştu. Test durduruldu ve telefonlar geri toplandı. Yapılan açıklamaya göre sorunlar giderildikten sonra testlere devam edilecekti. Ancak bu güne kadar herhangi bir yeni açıklama yapılmadı. Koreli şirket yaşadığı sıkıntılara rağmen akıllı telefonları değiştirmeye kararlı. Katlanabilir telefona alternatif olacak kızaklı ekran Patenti aldılar.

Kızaklı Ekran

Yeni alınan patent kızaklı başka bir ekrana sahip. Kullanıcılar diledikleri zaman ekranı genişletebiliyor. Ekranın katlanmasına gerek kalmıyor. Yeni ekran katlanabilir telefona nazaran daha dayanıklı olacağı bir gerçek ancak akıllı telefonun kasasına nasıl yerleştirileceği cevaplanması gereken bir soru işareti. Soru işaretleri bununla bitmiyor, ikinci ekranın mekanizmasının borda nasıl bağlanacağı bilinmiyor. Elbette bunlar patentin ilk halinde ortaya çıkmış sorular. İlerleyen zamanlarda yapılan açıklamalarla yada iyileştirmeler ile bu sorunlara çözüm getirilecektir.

İlginizi Çekebilir  “Oppo Reno Ace”in Özellikleri Sızdı! İşte Akıllı Telefonun Zirveye Oynayan Etkileyici Özelikleri

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz