Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Samsung, ön kamerayı kaldırarak tam ekrana sahip bir akıllı telefon üretmek için çalışmalarına devam ediyor. Samsung çift ekranlı telefon için yeni bir patent aldığı ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarında yer alan şirketler yeni arayışlarını ve gelişmeleri kovalamaktan vazgeçmiyor. Neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri tem ekrana sahip bir akıllı telefon üretmenin peşinde. Son çıkan telefonlarda ön kamera artık fazlalık gibi görünmeye başlandı. Hata yer yer rahatsız edici duruyor, tasarım hileleri ile bu durum gizlenmeye çalışıldı ancak kesin çözüm için tam ekrana sahip akıllı telefon şart. Samsung’un yeni aldığı patent ile ön ekranda görünen kamerayı saklama konusunda farklı bir planı olduğu anlaşıldı.

Çift ekranlı telefon denemesi ilk değil

Samsung’un aldığı yeni patentte, ön kamera bulun mayan ve çift ekranlı bir akıllı telefon tasarımı olduğu görünüyor. Akıllı telefonun satın alanlar selfie çekmek istedikleri zaman, telefonun ana kamerasını çalıştırarak, arka taraf ile bütünleşmiş ikici bir ekran ile fotoğraf ve video çekmeleri mümkün olacak. Dilendiği zaman pis tasarrufu yapmak içi bu ekran kapatılabilecek. Böylece hem selfie çekiminden mahrum kalınmamış olacak hem de tam ekran bir cihaza sahip olunabilecek.

Patenti alınan bu iki ekrana sahip telefon fikrini ilk olarak Samsung’un ortaya almadığını belirtmeliyiz. Aynı şekilde olmasa bile Nubia ve Vivo’nun bazı akıllı telefonlarında iki ekranlı telefon teknolojisi kullanılmıştı.

İlginizi Çekebilir  Efsane, Dairesel Kamera Tasarımına Sahip Modelini Tanıttı: Huzurlarınızda Nokia 7.2

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz