Yakın zamanda tanıtılan Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note10+’ın pek çok göz alıcı özelliği mevcut. Ancak özelliklerinden bir tanesi oldukça ilgi çekmişti. ToF sensörü marifetiyle kullanılan 3 boyutlu tarayıcı özelliği akıllı telefonlar için bir ilkti. Samsung bu özelliğin kullanılmasını mümkün kılan “3D Scanner” uygulamasını Galaxy Store’a ekledi.

3D Scanner uygulaması, bazı akıllı telefonların kamera panelinde bulunan ToF sensörü marifetiyle çalışması mümkün oluyor. Yalnızca ToF sensörü ile kullanıla bilen uygulama o bu nedenle Galaxy Note10’da kullanılamayacak. Bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız bütçenizi biraz daha zorlayarak Galaxy Note10 değil Note10+ almanız gerekli.

‘3D Scanner’ uygulaması bu teknolojinin ilk adımı

Uygulamanın kulağa oldukça basit gelen bir işlevi var. Kamera ile tarattığınız nesnelerin üç boyut modellerini oluşturuyor. 3D modellenen görüntüler GİF formatına çevrilebiliyor ve kullanıcının isteğine göre video ve fotoğraflara eklenebiliyor.

Kore devi, Özelliğin çok daha etkin şekilde çalışabilmesi için özel bir uygulama geliştirdi. Uygulama Samsung’un kendi sana mağazası Galaxy Store’da yerini aldı. Uygulama, kulağa yalnızca eğlence için kullanılacak işlevsiz bir uygulama gibi görünebilir . Ancak bu uygulama teknolojinin ilk adımı sayılabilir. İleride pek çok alanda oldukça işlevsel hale gelecektir.

3D Scanner

3D Scanner yalnızca Tof sensörü ile kullanılabiliyor. Samsung’un Tof sensörüne sahip pek çok akıllı telefonu mevcut. Uygulamanın ToF sensörüne sahip akıllı telefonlarda kullanılıp kullanılamayacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir  Huawei, EMUI 10 arayüzü İçin Tanıtım Videosu Paylaşıldı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz