Zenginin parası züğürdün çenesini yormaya devam ediyor. Marvel Sinematik Evreninin ana unsurlarından olan Ironman karakterini canlandıran  Robert Downey Jr. veda filmi olan Avengers: Endgame’de 75 milyon dolar kazandığı açıklandı. Forbes dergisinin haberine göre Robert Downey Jr. Avengers ekibi içerisinde en çok para kazanan oyuncu.

Bir film için tam 75 milyon dolar kazanç,

75 milyon dolar

Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) en büyük yıldızı şüphesiz Robert Downey Jr’dır. Hatta Downey2in popülaritesi o kadar yüksek ki pek çok kişi Marvel filmlerini sadece onun için izliyor. Bu kadar büyük bir katkı sağladığı Marvel Evreninden en çok para kazanan isimin de o olması şaşırtıcı değil. Farbos dergisinde yayınlanan habere göre ünlü aktör 75 milyon dolarlık geri ile Avengers. Endgame ekibinde açık ara en çok para kazanan isim oldu.

Nisan ayında vizyona giren, MCU’nun üçüncü fazının son filmi olan Avengers: Endgame 2,7 milyar dolar gibi inanılmaz bir gişe rakamına ulaşmıştı. Açıklanana göre filmin net karı 700 milyon doları aşmış durumda. Robert Downey Jr’ın Disney ile yaptığı anlaşma gereği netkarın %8’i doğrudan aktöre gidiyor. Ayrıca Disnet, oyuncuya çekimler için 20 milyon dolar ödeme yapmıştı. Kardan elde ettiği pay ile kaşe ücreti toplandığında aktör toplam 75 milyon dolar kazanmış oluyor.

MCU’nun, ilk filmi olan Ironman (2008) filminde ilk kez rol alan oyuncu. Filmin başarısında büyük pay sahibiydi. Ironman, MCU’nun senaryo, ve finansman anlamında kaynak filmi olduğunu söyleyebiliriz. Oronman’ın yakaladığı ivme ile sinema tarihinin en büyük serisi oluşturuldu. Bu evrendeki en büyük pay şüphesiz Robert Downey Jr.’ın. bu kadar büyük katkı sunduğu sinematik evrenin final filminde en büyük parayı onun kazanması beklenmedik bir durum değil.

İlginizi Çekebilir  Bad Boys For Life Filminden Aksiyon Dolu Yeni Fragman Geldi!

Avengers: Endgame çekimleri için Robert Downey Jr.’a 20 milyon dolar ödeyen disney, diğer başrol oyuncuları Chris Hemsworth, Chris Evans ve Scarlett Johansson’a ise 15 milyon dolar ödemiş. Ayrıca Robert Downey Jr., 2017 yılında vizyona giren 2017 yılında Spider-Man: Homecoming filminde sadece üç gün çekim yapmış ve 5 milyon dolarlık bir ödeme almıştı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz