Çinli akıllı telefon üreticilerinin kendi aralarındaki rekabet her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, Çin’in başkenti pekinde düzenlediği etkinlikte Samsung’un 64 megapiksel çözünürlüğe sahip ISOCELL GW1’i Redmi modellerinde kullanacağını açıklamıştı. Şimdi ise Realme 64MP çözünürlüğündeki Samsung kamerayı kullanacağını resmi olarak duyurdu.

Samsung’un geçtiğimiz aylarda duyurduğu yeni 64MP çözünürlüğündeki ISOCELL sensörüne talep artıyor. Redmi’nin tanıtacağı 64MP çözünürlüğünde kameraya sahip telefonundan sonra Realme de kendi telefonunu duyurdu.

Realme 64MP çözünürlüğünde kameraya sahip cihazını duyurdu.

Samsung 64 Megapiksel çözünürlüğe sahip ISOCELL sensürünü geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Oldukça ilgi gören sensörü kullanmak içi Çinli şirketler adete sıraya girmiş durumda. Xiaomi’nin ardında Realme şirketide 64 megapiksel çözünürlüğe sahip telefonunu duyurdu. Realme gerçek anlamda bir duyuru yapmadı. Yalnızca yeni bir telefon üzerinde çalıştıklarını ve bu yeni modellerinde Samsung’un ISOCELL sensörünü kullanacaklarını açıkladı. 64 megapiksel kameraya sahip telefonun yalnızca camekan içerisinde incelenmesine müsaade eden şirket, telefonun donanım özelliklerinde bahsetmemeyi tercih etti.

Realme 64MP çözünürlüğündeki  kameraya sahip telefonu 20 ağustos tarihinde tanıtılacak

Çinli şirketin üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü akılı telefon Realme X serisinin bir üyesi olarak satışa sunacak. Telefonun kullanacağı Samsun ISOCELL GW1 sensörü yeterli ışığa sahip ortamlarda resim birleştirme teknolojisini kullanarak 64 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor.

Realme 64MP çözünürlüğünde kameraya sahip cihazını duyurdu.

Yetersiz ışık olan ortamlarda da oldukça iyi fotoğraflar kareleri yakalamayı başaran sensör, karanlık ortamda 16 megapiksel çözünürlüğüne sahip fotoğraflar çekebiliyor. Sensörün bir diğer özelliği ise daha kaliteli bir fotoğraf elde etmek için kullandığı Dual Conversion Gain (DCG) ve Phase Detect (Super PD) teknolojilerini bünyesinde barındırıyor.

İlginizi Çekebilir  Nedir kardeşim bu Twitch? Yenir mi? İçilir mi? Diye merak edenlere özel Twitch tarihi.

64 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olarak Realme akıllı telefonunu detaylar 20 Ağustos tarihinde duyurulacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz