Önüne geleni öldürerek ABD’nin ne kadar güzel ve barışçıl bir ülke olduğunu anlatmaya devam ediyor. Serinin son finali olmasını umduğumuz Rambo V: Last Blood filminin yeni fragmanı başrolü Sylvester Stallone tarafından Instagram’da yayınlandı.

Her şey 1982 yılında vizyona giren First Blood (İlk Kan) filmi ile başladı. Yönetmenliğini Ted Kotcheff’ın üstlendiği yapım, John Rambo isimli bir Vietnam gazisinin üzerinden savaşın vahşetinin askerler üzerinde etkilerini anlatıyordu. Rambo, askeri görevinin ardından ülkesine dönmüştür. Psikolojik durumu iyi olmayan Rambo görevini kötüye kullanan polislerin şiddetine maruz kalır. Psikolojisi bozuk olan Asker polis baskısı ile tamamen kontrolünü yitirir ve  işler hiç tahmin edilmeyen bir yere gider.

Rambo V: Last Blood

İlk filminin hikayesi bu kadar küçük ve basit. Ancak devam filmleri İlk Kan’ın izinden gitmeyerek Rambo’nun dünyanın çeşitli ülkelerinde bir takım insanları öldürerek ilerlediği boş aksiyon filmine dönüştü. Tabi birde ABD’nin ne kadar barış sever ve iyi olduğunu anlatmayı da ihmal etmedi.

Rambo serisinin finali olmasını umduğumuz ve isminden dolayı pekçok kişide bu izlenimi yaratan Rambo V: Last Blood filminin yeni fragmanı bugün Sylvester Stallone tarafından Instagram’da yayınlandı.

Rambo V: Last Blood yeni Fragmanı

Zamana yenik düşmüş kasları ile inzivaya çekilmiş John Rambo sakin sakin at binmektedir. Ancak Rambo’nun insan öldürmesi için bir bahaneye ihtiyacı vardı. Doğrudan aksiyona dalması ayıp olur diyerek en klişesinden bir konu bulunur. Karteller arkadaşının kızını kaçırırlar. Karteller önceki filmleri izlememiş olacak ki kızı kaçırmakla yetinmeyip birde Rambo’ya ters yaparlar. Gerisi zaten malumunuz.

İlginizi Çekebilir  Netflix, Game of Thrones Dizisinin Yaratıcıları İle Anlaştı
Rambo V: Last Blood

“Bu savaşı o başlatmadı ama o bitirecek ulan!” mottosu ile yola çıkan film (“ulan” kısmını biz ekledik ama tam oturdu) Rambo severlere aksiyon ve sarkmış vücut dolu dakikalar yaşatacak.

Rambo V: Last Blood filminin kadrosunda bir hayli kalabalık. Sylvester Stallone, Paz Vega, Sergio Peris-Mencheta, Adrianna Barraza, Yvette Monreal, Genie Kim aka Yenah Han, Joaquin Cosio ve Oscar Jaenada yer aldığı kadordaki oyuncuların büyük kısmı her zamanki gibi Rambo tarafından çeşitli yöntemlerle öldürülecek. Sylvester Stallone ve Matthew Cirulnick senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni ise Adrian Grunberg. Film 20 Eylül’de  gösterime girecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz