PlayStation 5 oyun içi performans

Sony’nin oyun severlere armağan etmeye hazırlandığı yeni nesin konsol ile ilgili detaylar bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. PlayStation 5 oyun içi performans ve yükleme süreleri belli oldu. Sony demosuna göre PlayStation5 PS4 Pro sürümüne açık ara fark atıyor.

PlayStation 5 oyun içi performans konusunda en iyisi olmak için geliyor

Sony, yaptığı demoda yeni nesil konsolunun azalan yükleme ekranı sayesinde daha sürükleyici, PlayStation Now ile sorunsuz online oyun deneyimi sunacağını duyurdu. Tüm bu iyileştirmelerin nedeni oldukça güçlendirilen grafik performansı ve neredeyse sil baştan oluşturulan bulut sistemi. Ayrıca demoda Playstation 5’in şuan piyasada bulunan en güçlü PlayStation olan PS4 Pro ile karşılaştırılması da yapıldı.

Sony konsol kullanıcıların en büyük sorunu olan uzun yükleme sürelerinin yeni nesil konsol ile sona ereceğini daha önce duyurmuştu. Teknoloji muhabiri Takashi Mochizuki tarafından Twitter’da paylaşılan videoda yükleme ekranı yeni nesil konsolun PS4 proya göre on kat daha hızlı olduğu açıkça görünüyor. Ayrıca çok katmanlı işlem gerektiren alanlarda rakipsiz denebilecek kadar hızlı olduğu anlaşılıyor

PlayStation 5’in Teknik özellikleri neler?

Konsolda AMD’nin üçüncü nesil Ryzen işlemcilerini kullanacak. PlayStation’a özel olarak üretilen Cip sayesinde 3D ses konusunda da üst düzey performans sağlayacak. 24 GB GDDR6 RAM kullanacak. Depolama kapasitesi olarak ise en düşük modelin 2 TB alan satışa sunulacak. PlayStation 5’in 8K grafik ve Ray Tracing destekleyecek.

İlginizi Çekebilir  Şiir Tadında Oyun Journey iOS Platformuna Geldi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz