2020 yılında piyasaya çıkacak PlayStation 5 için oyuncular gün sayıyor. Sabırsızlıkla beklenen PlayStation 5 ön siparişe açıldı. MediaMarkt İsveç 5. Nesil konsol için 1047 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyattan ön siparişleri almaya başlatmış durumda.

Önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan PlayStation 5 için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Performans olarak PlayStation 4’ü beşe katlaması beklenen yeni nesil konsol oyun sektörüne de yeni bir soluk getirecek. Oyuncuların sabırsızlıkla bekleyişi teknoloji mağazalarını harekete geçirdi.

PlayStation 5 ön siparişe dudak uçuklatan bir fiyat ile açıldı

Ülkemizde de faaliyet gösteren teknoloji marketi MediaMarkt’ın İsveç şubesi 2020 yılında piyasaya çıkacak konsolu 1047 dolar fiyat etiketi ile ön siparişe açtı. Yüksek fiyattan ön sipariş verenler konsollarına kavuşmak için 16 aydan uzun bir süre bekleyecekler.

PlayStation 5 Ön siparişe

Playstation 4 399 dolar fiyat etiketi ile piyasaya çıkmıştı. Geçrtiğimiz günlerde 100 milyon adet satış rakamını geçen konsolun başarısının nedenlerinden biride fiyatının görece olarak uygun fiyatlı olmasıydı. Gelecek yıl çıkacak PlayStation 5’in 499 dolarlık bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Beşinci nesil konsolun 499 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. MediaMarkt’ın ön siparişindeki 1047 dolarlık etiketi beklentilerin ve analizlerin iki katından fazla. Konsolun bu rakam ile piyasaya çıkması satışların fiyasko ile sonuçlanmasını getirebilir. PlayStation 3 599 dolar fiyat ile çıkmış ve bu neden ile en az satan PlayStation konsolu olmuştu. Sağlam donanımına rağmen kullanıcılar rakibi Xbox 360’a yönelmişti.

İlginizi Çekebilir  Facebook Beğeni Sayılarını Gizlemeyi Planlıyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz