PlayStation 5 oyun içi performans

PlayStation 5 en çok şikayet edilen konuyu çözecek

Sony, kullanmaya başlayacağı SSD sayesinde PlayStation 5 ile zülüme dönen yükleme ürelerini sona ereceğini duyurdu. PlayStation 5 ve yeni nesil Xbox konsollarında SSD kullanılacağı duyurulmuştu. Ancak Sony, PlayStation 5 yükleme ekranı konusunda çok iddialı.

Oyun sektörünün ve oyuncuların şu sıralar en çok konuştuğu ve merak ettiği konu olan PlayStation 5. Sony, yeni konsolunun tanıtımını resmi olarak tanıtmaya hazırlanırken, Yeni konsol ile alakalı detaylar herkesi meraklandırıyor. Kullanacakları SSd ile birlikte oyuncuların konsollarlar alakalı en büyük şikayeti çözecekler gibi görünüyor.

En yetkili ağızdan gelen açıklama

Sony sözcüsü SSd kullanımı ile alakalı olarak bugün şirket tarafından yayınlanan PlayStation dergisinde açıklama yaptı. Yağtığı açıklamada Sony sözcüsü; ,”Ultra-hızlı SSD’ler gelecek neslin en önemli parçalarından birisi olacak. Hedefimiz yükleme ekranlarını tamamıyla tarihe karıştırmak.” Sözleriyle merak edilen konuyu açıklığa kavuşturdu.

Aslında PlayStation teknik Mark Cerny geçtiğimiz ay verdiği röprtajda konsolda SSD depolama kullanılacağını doğrulamıştı. PlayStation 5’in diğer teknik özellikleri hakkında da bilgi veren Cern yeni nesil konsolun eskisine nazaran 15 kat hızlı olacağını bildirmişti. Ancak resmi dergide yapılan son açıklamalar ile yükleme ekranı derdi tarihe kavuşuyor diyebiliriz.

Mark Cern’in ropörtajı ile alakalı haberimize Buradan ulaşabilirsiniz.

PlayStation 5’in Teknik özellikleri neler?

Konsolda AMD’nin üçüncü nesil Ryzen işlemcilerini kullanacak. PlayStation’a özel olarak üretilen Cip sayesinde 3D ses konusunda da üst düzey performans sağlayacak. 24 GB GDDR6 RAM kullanacak. Depolama kapasitesi olarak ise en düşük modelin 2 TB alan satışa sunulacak. PlayStation 5’in 8K grafik ve Ray Tracing destekleyecek.

İlginizi Çekebilir  SİMS 4 Ücretsiz Oldu!

Yakın bir zamanda Resmi olarak tanıtılması beklenen PlayStation 5 için beklentiler oldukça yüksek. Sony’nin uzun süredir titizlikle üzerinde çalıştığı konsol son yıllarda sadece oyun severlerin merak ettiği bir konu olmaktan çıktı. Barındırdığı uygulamalar ile(Netflix, YouTube, Amazon Prime,vb.) Entertainment sistemi haline geldi. İlginçtir, XBOX’ın Entertainment sistem olma iddiası ile yola çıkmıştı. Ancak geldiğimiz noktada rekabette pek çok noktada olduğu gibi bu konuda da Sony açık ara önde.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz