Uzun zamandır merakla beklenen PlayStation 5’in tüm detayları yavaş yavaş belirmeye başladı. Göreceli olarak ”Uygun” fiyattan çıkış yapacağa benziyor.

Playstation 5’in teknik mimarı Mark Cerny verdiği röportajda Sony’nin resmi olarak duyurmadığı bilgileri paylaştı. Konsolun performansını üst seviyede tutmak için oldukça pahalıya mal olacağını belirten Mark Cerny, bu bedele değer bir ürün olacağını da belirtti. Röportajda tam bir rakam vermekten kaçınsa bile oldukça cazip olacağını söyledi. 2020 yılının sonbaharında çıkması planlanan konsolun fiyatın 500 Doları aşmaması bekleniyor. PlayStation 3 599 Dolar fiyat ile çıkmış ve büyük tepkiler çekmişti. Şirketin yeniden böyle bir hata yapması beklenmiyor.

PlayStation 5’in Teknik özellikleri neler?

Konsolda AMD’nin üçüncü nesil Ryzen işlemcilerini kullanacak. PlayStation’a özel olarak üretilen Cip sayesinde ^D ses konusunda da üst düzey performans sağlayacak. 24 GB GDDR6 RAM kullanacak. Depolama kapasitesi olarak ise en düşük modelin 2 TB alan satışa sunulacak. PlayStation 5’in 8K grafik ve Ray Tracing destekleyecek

Beklentiler büyük.

Sony’nin uzun süredir titizlikle üzerinde çalıştığı konsol son yıllarda sadece oyun severlerin merak ettiği bir konu olmaktan çıktı. Barındırdığı uygulamalar ile(Netflix, YouTube, Amazon Prime,vb.) Entertainment sistemi haline geldi. İlginçtir, XBOX’ın Entertainment sistem olma iddiası ile yola çıkmıştı. Ancak geldiğimiz noktada rekabette pek çok noktada olduğu gibi bu konuda da Sony açık ara önde.

İlginizi Çekebilir  John Wick Hex Oyununun Çıkış Tarihi ve Yeni Fragmanı ile Birlikte Duyuruldu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz