İlk iki oyunuyla büyük beğeni toplayan ve pek çok ödül kazanan Plants vs Zombies’den güzel haberler var.  Oyunun dağıtımcısı Electronic Arts resmi olarak duyurdu: Plants vs Zombies 3 geliyor.

Plants vs Zombies 3 Pre-alpha testlerine başlandı

İlk oyunu ile çok beğenilen ve ikinci oyunu ile üzerine koymayı başaran Plants vs Zombies, 6 yıl aradan sonra geri dönüyor. Electronic Arts’ın bugün yaptığı açıklamada, geliştirici PopCap Games’in  yeni bir Plants vs Zombies oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü resmi olarak duyuruldu. Yeni Plants vs Zombies testleri Android platformu üzerinden başlamış durumda.

Şu an pre-alpha seviyesinde olan oyun test etmek için sizlerde başvurabilirsiniz. Pre-alpha sürümünü test etmek için buradan başvurabilirsiniz. Her gün belirli sayıda kullanıcının oyunu test etmesine izin verilecek. Test şuanda yalnızca Android platformunda bulunuyor. Eğer İOS bir cihaza sahipseniz biraz daha beklemeniz gerekecek.

Plants vs Zombies 3

Plants vs Zombies ilk olarak 2009 yılında PC için çıkmıştı. Çıktığı günden itibaren çok sivildi ve kısa sürede popüler oldu. Oyun daha sonra mobil platformlara optimize edildi ve popülerliği arttı. Bir dönem nerede ise tüm mobil cihazlarda bulunan oyun pek çok ödüle layık görüldü.

Plants vs Zombies’nin başarısı devlerin iştahını açmıştı. Dünyanın en büyük oyun şirketi olan electronic Arts, PopCap Games’i 2011 yılında satın aldı. EA bünyaseinde çalışmalarını sürdüren stüdyo 2013 yılında Plants vs Zombies 2 oyununu çıkartı. Oyun dönemin piyasa koşullarına uygun olarak free to play olarak çıktı. İkinci oyunun başarısı Electronic Arts’ı oldukça memnun ettiğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Avengers Oyunu Duyuruldu: "Marvel’s Avengers: A-Day"

Testleri yeni başlayan Plants vs Zombies 3’ün çıkış tarihi  ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak şu an pre-alpha testleri başlayan oyunu orta vadede piyasaya çıkacağı düşünülebilir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz