BBC’nin birinci dünya savaşı sonrası yıllarını anlatan dizisi Peaky Blinders yayınlandığı 4 sezon boyunca büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Peaky Blinders 5. sezon fragmanı BBC tarafından  yayınlandı. Anlaşılan sürükleyici bir sezon bizi bekliyor.

Birinci dünya savaşının sonrası İngiltere’sine yolculuk yapmamızı sağlayan dizi, ilk dört sezonunda gösterdiği performans ile BBC’nin favori dizilerinden oldu. Bugüne kadar BAFTA dahil yüzlerce ödüle layık görülen yapımın beşinci sezonuna ait ilk fragman bugün yayınlandı.

Peaky Blinders 5. Sezon Fragmanı

12 Eylül 2013 tarihinde ilk bölümü BBC’de yayınlanan dizi, buhran yıllarında İngiltere’nin Birmingham kentinde çeşitli işler yapan çetenin hikayesini anlatıyor. Birinci dünya savaşında cehennemi görmüş Thomas Shelby çetenin liderliğini yapmaktadır ne pahasına olursa olsun yükselmeyi hedefleyen Shelby vasıtasıyla dönemin sosyali ekonomik ve politik yapısı izleyicilere aktarılıyor. Dizi, BBC’nin son yıllarda en çok izlenen yapımlarından biri. Senaryosu, oyunculukları ve prodüksiyonu ile oldukça etkileyici yapımın ünü tüm dünyaya yayılmış durumda  

Peaky Blinders 5. sezon

Dizinin beşinci sezonu 1929 yılında tüm dünyayı kasıp kavuran Buyük Buhran ekonomik krizini anlatacak. Büyük dalgalanmalar yaşanan ve dünyayı değiştiren dönemde Shelby ailesi, güçlenecek mi, yoksa buhranın gazabına mı uğrayacak.

Ağusyos ayında yayınlanacak dizinin senaryosunu Steven Knight yazıyor. Cillian Murphy, Paul ANderson, Sam Neill ve Helen McCrory gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizini yapımcılığını ise Caryn Mandabach üstleniyor.

Peaky Blinders 5. sezon Ağustos ayında yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir  Don’t Panic, Çünkü Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi Oluyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz