Blizzard, düzenlediği Blizzcon 2019 fuarında oyun severlere ardı ardına güzel haberler veriyor. Overwatch 2 resmen duyuruldu. Şirket oyunun tanıtım videosunu paylaştı. Bunun yanında bir YouTuber yaklaşık iki saatlik bir oynanış videosunu paylaştı.

Blizzard, Hong Kong’da yaşanan protestolara yaklaşımı nedeni ile oyuncuların tepkisini çekmişti. Bilindiği gibi Hong Kong’da olan protestoları destekleyen bir yayıncı Blizzard’ın hışmına uğramış ve banlamanın yanı sıra kazandığı haklarda elinden alınmıştı. Oyuncuları ayağa kaldıran olay sonrası geri adım atan şirket ban cezasını düşürmüş ve yayıncının hakkı olan ödülü vereceğini duyurmuştu.

Overwatch 2

Blizzcon ile oyuncuların gönlünü geri kazanmayı amaçlayan şirket bunu büyük ölçüde başarıyor gibi görünüyor. Önce “Diablo IV”ı duyuran şirket şimdide Overwatch 2’yi resmen duyurdu. İlk Overwatch oyunundan yarım kalan hikayeyi deneyimlememizi sağlayacak oyun için birde tanıtım videosu yayınlandı.

Overwatch 2 ilk oyundan eksik kalan hikayeyi tamamlarken bizleri yeni karakterler, modlar, haritalar ve özelliklerle tanıştırmayı eksik etmeyecek. Overwatch 2’de ilk oyunda olmayan hikaye odaklı PvP modları olacak. Arkadaşlarımız ve diğer oyuncularda dilediğiniz gibi PvP yapabileceksiniz.

Overwatch 2 tanıtım videosu

Overwatch 2’nin oldukça ilginç bir diğer özelliği ise 6v6 olarak tasarlanmış PvP  modu “Push”. Bu modda haritanın tam ortasında buluna dev bir robotu düşman bölgesine ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Modun tüm detayları henüz paylaşılmadı ancak şirket oldukça ilgi çekeceğini dile getiriyor.

Overwatch 2’nin oynanış videosu

İlginizi Çekebilir  Avengers Oyunu Duyuruldu: "Marvel’s Avengers: A-Day"

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz