5 Temmuz tarihinde vizyona giren Örümcek Adam: Evden Uzakta gişede şuana kadar 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti. Film elde ettiği bu başarı sayesinde gişede en çok haşlat yapan Spider-man filmi olmayı başardı.

Vizyona gireli 20 gün olan Örümcek Adam: Evden Uzakta filmi beklendiği gibi gişede üstün başarı gösteriyor. Marvel sinematik evreni (MCU) dördüncü fazının ilk filmi olma özelliği taşıyan yapım Marvel için bir dönüm noktası olan snap sonrasını anlatıyor.

Boxofficemojo.com’un verilerine göre dünya genelinde 1 milyar dolardan fazla hasılat yapan Spider Man: Far From Home MCU filmleri arasında da zirveyi zorluyor. MCU filmlerini gişe sıralamasının zirvesinde yakın zamanda dünyanın en çok gişe yapan filmi rekorunu ele geçiren Avengers: Endgame var. İkinci sırada ise Captain Marvel yer alıyor. Örümcek Adam: Evden Uzakta şuana kadar elde ettiği gişe hasılatı ile üçüncü sırada yerini almış durumda.

Örümcek Adam: Evden Uzakta gişede en fazla hasılat yapan Örümcek Adam filmi oldu

Örümcek Adam: Evden Uzakta gişede

Örümcek Adam karakteri bugüne kadar pek çok kez sinemaya uyarlandı. 202 yılında Sam Raimi’nin Spider Man serisi ve  2012 yılında ilk filmi çekilen Amazing Spider Man serilerinin gişe hasılatları ile kıyaslandığında ise “Evden Uzakta” en çok hasılat yapan örümcek adam filmi olmayı başardı.

Örümcek Adam rolünde Tom Holland’ı izlediğimiz yapım, Avengers: Endgame sonrası MCU’da olanları anlatıyor. Gerek Örümcek Adam’ın dünyanın en popüler kurgu karakteri olması gerekse Snap sonrasını anlatacak olması nedeniyle büyük beklentiler vardı. Film şuana kadar beklentileri karşılamış durumda. Ayrıca eleştirmenlerden de iti notlar aldığını söylememiz gerekir.

İlginizi Çekebilir  Yazarı Resmen Açıkladı Metro 2033 Film Oluyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz