Tüm internet tarayıcıları her ne kadar optimize edilmiş olsalar da zaman zaman fazla kaynak tüketiyor ve oyun oynarken drop, kasma vb. sıkıntılar yaşatabiliyorlar. Özellikle online oyunlarda en ufak gecikme rakiplerinizin gerisinde kalmanıza neden olabiliyor. Opera Gamerlere özel tarayıcısı Opera GX ile tüm bu sorunlara çözüm getiriyor. Opera GX ne kadar kaynak kollanmasını isterseniz o kadar kullanıyor.

E-spor’un yükselişi ile, oyunculara özel ürün ve yazılımlar bolca üretilmeye başlandı. Ücretli yada ücretsiz pek çok yazılım, sistemi optimize ederek oyun esnasında ki performansı arttıran çözümler sunuyor. Opera, tarayıcılardan kaynaklanan performans düşüşlerini önlemek adına öncü bir hamle yaptı.

Opera GX Neler Vaad Ediyor?

Gamerlara özel bu İnternet tarayıcı sayesinde, ihtiyacınıza göre sisten kaynak kullanımını ayarlayabiliyor. Tarayıcı dahilinde bulunan kontrol panelini üzerinden geniş bir yelpazede istediklerini yapabilecekleri seçenekler sunuyor.

Bilgisayarınızda ki donanıma göre tarayıcınızın kullanacağı RAM ve CPU oranını dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Opera GX, kullanımına izin verilen kaynaklar sınırında kalmak için içerisindeki bileşenleri kapatıyor, yani seviyelerini düşürüyor. Bu sayede tarayıcı açıkken oyun performansındaki düşün azalıyor.

Getirilen yenilikler bununla sınırlı değil. GX Corner oyun sektöründeki son haberleri, ve duyuruları sunuyor. Oyun severlerin takip ettiği Yayın platformu Twitch unutulmamış. Dahili Twitch uygulaması ile takip edilen kanallar canlı yayına başladığında anında bildirim gönderiyor. Bir Opera klasiği olan dahili VPN desteği de GX’te mecvut olacak.

İlginizi Çekebilir  Yepyeni Bir Basketbol Oyunu NBA Now, iOs ve Android İçin Yayınlandı

Oyunculara özel yeni tarayıcı Opera GX’i Buradan indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz