Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun dokuzuncu filmi unvanını taşıyan Once Upon a Time in Hollywood, gişede beklentilerden büyük bir performans gösteriyor. Henüz tüm dünyada vizyona girmeyen film vizyona girdiği bölgelerde en iyi açılış yapan Tarantino filmi oldu.

Yönetmen Quentin Tarantino dört yıl aranın ardından dokuzuncu filmi Once Upon a Time in Hollywood ile sinema severlerle buluştu. Geçtiğimiz hafta bazı bölgelerde vizyona giren film henüz ilk haftasından tüm gişe beklentilerini aşmış durumda.

Once Upon a Time in Hollywood, gişede Yönetmeninin yüzünü güldürüyor

Açıklanan gişe rakamlarına göre Once Upon a Time in Hollywood, kuzey Amerika’da ilk hafta sonu 40.3 milyon dolarlık gişe hasılatı yakalamış durumda. Bu rakamın Tarantino için özel bir anlamı var. Yönetmenin dokuzuncu filmi en iyi açılış yapan Tarantino filmi oldu. Bu rekor bu haftaya kadar 38 milyon dolarlık açılış haftası hasılatı ile Inglourious Basterds filmindeydi.

Once Upon a Time in Hollywood, gişede

Film şuanda yalnızca belirli ülkelerde vizyona girmiş durumda. Tüm dünyada vizyona girdiğinde elbette bu rakamları aşılacaktır. Filmin ülkemizde dahil pek çok ülkede Ağustos ayının sonunda vizyona girmiş olacak.

40.3 milyon dolarlık başarıya rağmen Once Upon a Time in Hollywood, haftanın en çok hasılat yapan filmi olamadı. Geçtiğimiz hafta vizyona giren Aslan Kral ikinci haftasında da gişeyi domine etmeye devam etti. Aslan Kral geçtiğimiz hafta sonu yalnızca Kuzey Amerika bölgesinde75 milyon dolar hasılat yapmayı başardı.

İlginizi Çekebilir  Netflix Masaüstü Uygulamasında Yüzen Pencere Konseptini Deniyor

Ayrıca, Leonarda DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Kurt Russell ve Al Pacino gibi ünlü isimlerin kadrosunda barındıran  Quentin Tarantino’nun dokuzuncu filmi Once Upon a Time in Hollywood ülkemizde 23 ağustos’ra vizyona girecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz