Dünyanın en büyük ekran kartı üreticilerinden NVIDIA, geçtiğimiz yıl geliştirdiği RTX teknoloji ile grafiklerde yeni bir çığır açmıştı. RTX ile entegre çalışacak yeni teknoloji tanıttı. Birbirinden heyecan verici teknolojilerden şüphesiz en dikkat çekeni ve eğlencelisi “RTX Greenscreen” NVIDIA yeşil perde teknolojisi ile video ve filmlerde yeni bir dönem başlatacak.

Teknoloji şirketi NVIDIA, video üreticileri, canlı yayın yapanlar ve film çekenlerin sık sık ihtiyaç duyduğu “yeşil perde” için yepyeni bir teknoloji tanıttı. RTX Greenscreen ismi verilen teknoloji, canlı yayın esnasında yada video kayıtlarında yeşil ekran ve pek çok animasyonu gerçekleştirmenizi sağlıyor.

NVIDIA, yeşil perde  teknolojisinde devrim yapıyor

NVIDIA yeşil perde

özellikler Twitch yayıncılarını kullandığı OBS Studio ile iş birliğine giden NVIDIA, yeni teknolojisini çk yakında Twitch yayıncılarının kullanımına sunacak. Bu sayede yayıncılar arka planlarına fiziki yeşil perde koyma gereği duymadan diledikleri animasyonları yada arka plan temizlemeyi gerçekleştirebilecekler.

Yapay zeka destekli çalışan teknoloji, yüz, göz ve ağız hareketlerini takip edebiliyor.  Böylece insanı tanıyor ve arka plana ve yana dilediğini animasyon ve grafik eklenebiliyor. Ayrıca görüntüleri ek bir cihaza ihtiyaç duymadan 3D karakterlere çevirebiliyor.

Oldukça kaliteli şekilde 3D karakterlere çevirebilme yeteneği sayesinde ileride fazlaca kullanılacağa benzeyen RTX Greenscreen, henüz kullanıma açılmış değil. Yapılan açıklamalara göre OBS Studio ile yapılan iş birliği sonucu önümüzdeki aylarda öncelikle canlı yayın yapanların hizmetine sunulacak.

İlginizi Çekebilir  Özel Nintendo Switch Firmware’inin Yeni Sürümü Ortaya Çıktı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz