Gönlümüzde yeri ayrı olan telefon üreticisi Nokia’nın varoluş mücadelesi devam ediyor. Akıllı telefon piyasasında pek ağırlığı olmasa bile isminden dolayı halen oldukça büyük ilgi gören şirket, yeni kamera tasarımı ile gündemde. Nokia’nın yeni piyasaya süreceği 7.2 modelinin dairesel kameraya sahip olacağı bilgisi daha öne sızmıştı ancak resmi bir onay gelmemişti. Ancak bugün efsane telefon üreticisinin kamera konusunda ortaklık anlaşması yaptığı Zeiss bir görüntü paylaşarak dedikodulara resmiyet kazandırdı. Nokia 7.2 dairesel kamera tasarımına sahip olacak.

Nokia yeni akıllı telefon modeli 7.2’yi tanıtmaya hazırlanıyor. Telefonun tanıtım tarihi yaklaştıkça sızan bilgilerde artırmaya başlamıştı. Bu bilgilerde en çok ilgi göreni ise şirketin kılıf tedarikçisinin hata sonucu sızdırdığı dairesel kamera tasarımı oldu. Nokia’nın kamera ortağı Zeiss’ten dairesel kamera tasarımı ile alakalı resmi bir açıklama geldi. Zeiss’in iletişim sorumlusu Joachim Kuss kişisel twitter hesabında dairesel tasarıma sahip kameranın görselini paylaştı.

Nokia 7.2 dairesel kamera tasarımı

Nokia 7.2 dairesel kamera tasarımı

Teknoloji basını ile yaptığı görüşme sonrası tasarımın fotoğrafını paylaşan Joachim Kuss, daha sonra yaptığı paylaşımı sildi. Paylaşım yanlışlık sonucu yapılmış olma ihtimali oldukça düşük çünkü fotoğraf tıpkı bir tanıtım paylaşımı gibi sunum yazısı ile beraber paylaşıldı. Ancak Nokia gibi çok ilgi gören markanın ürününü fotoğrafını bir dakika paylaşıp sonra silseniz bile yok edemezsiniz. Basın ve teknoloji meraklıları dairesel tasarıma sahip kameranın fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaşmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir  Instagram ve WhatsApp’ın İsmine Facebook Eklenecek

Fotoğraf kamera hakkındaki söylentileri de doğruluyor. Söylentilere göre Nokia 7.2’de 48 MP’lik ana kameraya ultra geniş açılı ikinci kamera ve Derinlik sensörü eşlik edecekti. Paylaşılan görsel akıllı telefonda üç arka kamera kullanılacağını doğruluyor.

Nokia 7.2 Eylül ayında gerçekleşecek IFA 2019’da resmi olarak tanıtılması bekleniyor. sızan bilgilere göre akıllı telefon Snapdragon 710 yonga setinden gücünü alacak. 6GB RAM kapasitesi ile piyasaya sürülecek telefon 6.2inçlik bir ekranı olacak. Ayrıca batarya kapasitesinin 3.500 mAh olacağını belirtelim.

Nokia 7.2 dairesel kamera tasarımına sahip olacak

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz