Nintendo Switch, hem televizyon hem de el konsolu olarak kullanılması ve kolay taşınabilir yapısı nedeniyle tercih edilen konsol. Ancak batarya özellikle Legend Of Zelda gibi güçlü oyunlarda zaman zaman yetersiz kalabiliyordu. Ancak şirket bu sorunu gidermek amacıyla güncellemeye gitti ve Nintendo Switch yenilendi. Artık çok daha uzun bir pil ömrüne sahip olacak

Nintendo Switch artık daha uzun bir pil ömrüne sahip

Japom şirketin konsolunu güncelleyeceği biliniyordu ancak zamanı konusunda kesin bir bilgi yoktu. Nintendo yaptığı açıklama ile resmi olarak Nintendo Switch’in yenileneceğini duyurdu. Yenilenen konsol eskisine nazaran daha uzun bir pil ömrüne sahip olacak. Böylece severek oynadığım oyunları kablolara bağlı kalmadan çok daha uzun oynayabileceğiz.

Nintendo Switch, pil ömrü

Yeni Nintendo Switch bugün şirketin resmi Twitter hesabından duyuruldu. Açıklamalara göre yeni konsol, oynana oyuna bağlı olarak 4,6 ile 9 saat arasında bir kullanım süresi sunacak. Bilindiği gibi eski konsolda bu süre yine oynanan oyna bağlı olarak 2,5 ile 6,5 saat arasında pil ömrüne sahip. Yeni model en azından 2-3 saat kadar daha dayanıklı olacak.

Yeni Nintendo Switch2in işlemcisi de güncelleniyor. Tegra X1 işlemcisi ile gelecek yeni Swich, pil ömründeki artışı bu yeni İşlemciye borçlu. Şunu belirtmemiz gerekirki yeni Swich pil ömrü dışında performans olarak farklı bir özelliğe sahip olmayacak. Eski konsol ile tamamen aynı yalnızca daha ğzğn pil ömrüne sahip.

İlginizi Çekebilir  Apple Arcade Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Kod isim olarak HAC-001(-01) kullanılan yeni konsol Japonyada Ağustos ayında, Avrupa’da Eylül ayında mağazalardaki yerini alacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz