Şuan için dünyanın en popüler dijital yayın platformu olan Netflix ülkemizde de oldukça popüler. Netflix yeni Türk dizisinin duyurdu. Platformun altıncı Türk dizisi olacak yapım 8 bölümden oluşacak ve 2020 yılında Netflix platformundaki yerini alacak.

Dişli rakipleri birbir açılmaya başlayan Netflix dijital yayın sektörünün zirvesini bırakmaya niyetli değil. Ülkemizde 15 milyon abonesi bulunan platform, ülkemiz insanlarının ilgisini karşılıksız bırakmıyor. Bugüne kadar toplam beş Türk dizisi için kolları altıncıyı duyurdu. Henüz ismi açıklanmayan dizinin tanıtımı yapıldı. Çekimlerine başlanan dizi 2020 yılında platformda yayınlanacak.

Netflix, Yeni Türk dizisinin ismini açıklamadı

Netflix yeni Türk

“Hakan: Muhafız”, “Atiye”, “Aşk 101”, “Avlu” (artık Netflix orijinal dizisi) ve Elif Şafak’ın aynı isimli romanından uyarlanacak “Aşk”. İsmi henüz açıklanmayan yeni Türk dizisi 8 bölümden oluşacak. Çok farklı sosyo-kültürel geçmişlere sahip karakterlerin yollarının İstanbul’da kesişmesini izleyeceğiz. Dizinin senaristliğini “Analar ve Anneler”, “Masum” ve “İntikam” gibi dizilerin senaryosunu kaleme almış Berkun Oya yapacak.

Daha çok tiyatro sektöründe görmeye alıştığımız Krek Film dizinin yapımcılığını üstlenmiş durumda. Dizinin kadrosu ise birbirinden popüler isimlerden oluşuyor. Ötkü Karayel, Fatih Artman, Tülin Özer, Settar Tanrıöğen, Alican Yücesoy, Defne Kayalar, Bige Önal ve Funda Eryiğit gibi isimler gibi birbirinden başarılı isimlerden oluşuyor.

Netflix, yeni Türk dizisi ile alakalı olarak çok fazla ayrıntıyı paylaşmadı. Hatta dizinin ismi bile açıklanmadı. Ancak kadrosu ve senaristinin önceki işlere bakacak olursan beklentilerimizi biraz yükseltebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Disney+ Abonelik Paketleri ve Fiyatları Açıklandı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz