Neredeyse tüm sosyal medya platformlarında gördüğümüz akış özelliği, dünyada en çok aboneye sahip dijital platformlardan olan Netflix’e geliyor. Dizi, film ve belgeseller ile alakalı, ek bilgiler travialar görebileceğiz. Netflix Akış sekmesi ile sosyal platform olma yolunda ilerliyor

Netflix Mobil uygulaması için pek çok yenilik yaptı, ve yeni özellikler getirmeye devam edeceğe benziyor. Son olarak üzerinde çalıştığı “Extras” isimli özellik. Şuan testleri devam eden Extras özelliği aynı Facebook, Instagram gibi sosyal paylaşım platformlarında görmeye alıştığımız akış bölümünün aynısı.

Netflix Akış Sekmesinde Neler Olacak?

Netflix’e yeni eklenecek Extralar bölümünde ilgimizi çeken içeriği sağa kaydırarak fotoğraf galerisi ve otomatik oynamaya başlayacak videolar olacak. Elbette ki bu video ve fotoğraflar Netflix arşivinde bulunan ve yakın zamanda yayınlanacak içerikler ile alakalı olacak.

Bu yeni özellikle Netflix’in ana amacı, kullanıcılara beğenecekleri içerikleri önerebilmek. Akış kısmı her kullanıcıya özel olarak belirlenecek ve aynı Facebook’da olduğu gibi kişiselleştirilmiş olacak. Beğendiğiniz içerikler ve beğenileriniz doğrultusunda beğenebilme olasılığınız olan içerikler akışınızda yer alacak. Akışınızda gördüğünüz gönderilerin sağ alt kısmındaki küçük butona tıklayarak içeriği listenize ekleyebileceksiniz. Uygulamaların olmazsa olmazı sosyal medyada paylaş özelliği Ekstralar bölümünde de mevcut.

Akışta görünün içeriğe yorum yazılıp yazılamayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Netflix Abonelerinin izledikleri ile alakalı olarak yorum yapabilmek istedikleri de bir gerçek. Son zamanlarda mobil uygulaması ile alakalı sürekli yenilik getiren Netflix, bu özelliği Extralar’a ekler mi bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Apple, Hepsiburada ile Anlaşma İmzaladı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz