Microsoft, işletim sistemi Windows 10 güncelleme sıklığında değişikliğe gidiyor. Uzun güncellemeleri ile kullanıcılar bunaltan işletim sistemi sonunda kullanıcıların şikayetlerine yanıt verdi. Windows 10 işletim sistemi artık yılda yalnızca bir defa büyük güncelleştirme yapacak.

Ya Windows 10 Güncelleme yaparsa korkusu artık olmayacak

Microsoft’un açıkladığı yeni güncelleme takvimine göre artık kullanıcılar için zulüme dönen sürekli güncelleştirmelere son vereceğini duyurdu. Microsoft’un  en hızlı ve gelişmiş  işletim sistemi olan Windows 10, güncelleştirmeleri ile kullanıcılar için faydalı pek çok özellik getirdi. Elbette bu özelliklerin yanında bir takım aksaklıklarda yaşanıyordu. Güncelleştirmeler artık yılda yalnızca bir defa yayınlanacak.

Microsoft, yeni güncelleştirme sistemi sayesinde ana güncellemenin hazır olduğunda emin olmak için fazla zaman ve efor harcaması gerekmeyecek. Güncelleme sisteminde ki bu değişiklik sayesinde bazı durumlarda yaşanan data kaybı ve sistem çökmesi gibi olumsuzluklarda son bulmuş olacak.

Windows 10 Güncelleme

Windows 10’un en çok eleştirilen kısmı büyük güncelleştirmelerin uzunluğu ve güncelleştirme esnasında ve sonrasında oluşan sorunlardı. Microsoft, güncelleştirmelerin ne zaman, ne şekilde indirileceği ve kurulumu konusunda ayrıntılı kontrollerin kullanıcılara sundu. Hatta güncelleştirmeleri tamamıyla bile iptal edilebiliyor. Yeni planda bu imkanlara bir yenisi daha ekleniyor artık başarısız olmuş bir güncelleme geri alına bilecek.

Şirket ayrıca Insider programına dahil olan Windows 10 Beta sürümlerine ulaşım yollarını değiştiriyor. “Yavaş halka”  grubundaki kullanıcılar bundan böyle yalnızca büyük sürüm güncelleştirmeleri alacaklar.

İlginizi Çekebilir  Google Mesajlar Uygulaması, Yanıtlamayı Unuttuğunuz Mesajları Hatırlatacak

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz