NASA’nın 2020 yılında fırlatmaya hazırladığı yeni mars gözlem aracı, milyonlarca insanın ismini Kızıl Gezegen’e götürecek. NASA’nını “İsmini Mars’a Gönder” kampanyasına milyonlarca insan katılmış durumda. En çok katılımın ülkemizden olduğu kampanyanın son günündeyiz. Sizde Mars’a ismini göndermek isteyenlerden seniz bu son fırsatı kaçırmayın.

Bu yılın başında başlattığı “İsmini Mars’a Gönder” kampanyası dünya çapında büyük ilgi gördü. Milyonlarca insanın ismini Kızıl Gezegen’e göndermek için kayıt yaptırdığı kampanyaya en büyük ilgiyi Türkiye gönderdi. Ülkemizden 2.5 milyonu aşkın kişi ismini göndermek için kayıt yaptırmış durumda. ülkemizin en yakın rakibi Hindistan’dan ise 1.7 milyon kişi ismini yazdırmış durumda. sizde 2.5 milyon Türk gibi isminizi Mars’a göndermek istiyorsanız acele din zira kampanyanın son günündeyiz.

Mars’a ismini göndermek isteyenler bu son şansınız

Mars’a ismini göndermek

Son gününe girdiğimiz “İsmini Mars’a Gönder” kampanyası dahilinde kayıt edilen tüm isimler elektron işleme teknolojisi ile kayıt mikroçipe kayıt edilerek gönderilecek. NASA’nın açıklamalarına göre 75 nanometre genişliğindeki isimler, boyutu bozuk para kadar olan silikon çiplere yazılacak. Bilim insanları bir milyonu aşkın ismin bir çipe sığabileceğini belirtiyorlar. İsimlerimizin yazılı olduğu Microçipler özel olarak tasarlanmış cam koruma altında Mars’a götürülecek.

Önümüzdeki yıl Haziran ayında fırlatılması planlanan Mars gözlem aracı, altı ayı aşkın sürecek yolculuğunun ardından 2021 yılının şubat ayında Kızıl Gezegen’in yüzeyine iniş yapacak. Sizde isminizin Mars’a gönderilmesini istiyorsanız Buradan kampanyanın sayfasına ulaşabilirsiniz. Adınızı göndermek için yalnızca isminizi ve mail adresinizi yazmanız yeterli.

İlginizi Çekebilir  Astronotlar İçin 3 Boyutlu Yazıcıyla Doku ve Kemik yapıldı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz