Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı Joker filmi geçtiğimiz hafta sonu vizyona girdi. Amerika Birleşik Devletlerinde polis film için harekete geçti. film vizyona girmeden önce yapılan değişiklik ile sinema salanlarına polis yerleştirildi. Joker’in izleyicilerde şiddet duygusunu tetiklemesinden endişe edildiği için böyle bir önlen alındığı açıklandı.

Joker filmi için nerede ise tüm Amerikan Polis departmanları harekete geçmiş durumda. Kaliforniya polisi, izleyicilerin film çıkışındaki tehlike belirtilerine karşı dikkatli olmalarını salık verdi. Los Angeles polisi ise filmin gösterildiği sinema salonlarının yakınlarında ekiplerin bulunacağını belirtti.

Joker filmi acı bir günde yıl dönümünde gala yapmıştı

Joker Filmi

Şiddet ve vahşet içerek ilk film joker değil. Bu filmden çok daha fazla vahşet sahneleri olan filmler vizyona giriyor. Peki, Joker için neden bu kadar tedbir alınıyor? Nedeni James Holmes ismindeki bir kişi. 2012 yılında Colorado’da bir sinema salonunda Nolan’ın Batman üçlemesinin son filmi The Dark Knight Rises’ı izleyenlere saldırı düzenleye Holmes, 12 kişiyi öldürmüş ve 70 kişiyi de yaralamıştı.

Bu acı olayın tekrarlanmasından endişe eden Amerika polisi hazırlıklarına film henüz vizyona girmeden başlamış. Los Angeles polis departmanından yapılan açıklamada; polis kuvvetlerinin, halkın endişesinden ve filmin gala tarihindeki tesadüften haberdar olduğu, Los Angeles bölgesinden dikkate değer bir tehdit bulunmasa bile tüm birimlerin gerekli önlemleri alacağı bildirildi.  

Amerika birleşik devletlerinden bazı sinema salonları boyalı yüzle, farklı kostümler ise ve büyük çantalarla girişleri yasaklamış durumda.

İlginizi Çekebilir  Black Panther 2 Vizyon Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz