Uzun zamandır beklenen Joker filmi henüz vizyona girmedi ancak şimdiden sinemanın en prestijli festivallerinden biri olan Venedik film festivalinde Altın Aslan ödülünü aldı. Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu Joker filmi önümüzdeki ay vizyona girecek.

Merakla beklenen ve yayınlanan son fragmanı ile büyük beğeni toplayan Joker filmi sinema Venedik film festivalinde gösterildi. Film bu sene 76’ıncısı düzenlenen Venedik film festivalinde edeceğiniz gibi oldukça büyük ilgi gördü ve Altın Aslan ödülünü aldı. Ayrıca Joker, Altın Aslan(Golden Lion) ödülünü alma başarısını gösteren ilk çizgi roman filmi oldu.

Venedik film festivalinde verilen Altın Aslan sinem dünyasının en presjitli ödüllerinden biri olarak kabul görüyor. Sinema dünyasına haki olmayanlar için ödülün daha önceki sahipler Roma (2018) ve The Shape of Water (2017) filmleriydi. Bu filmler Venedik film festivalinin ardından Oscar ödüllerinde en iyi film ödülünü almışlardı. Joker filminin bu ödülü kazanması ile kendisinden beklentiler bir kat daha artmış durumda.

Joker filmi

Joker filmi 8 dakika boyunca ayakta alkışlandı

Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu Joker filmi Venedik film festivalindeki gösteriminde seyircilerden beklenenin ötesinde bir ilgi gördü. Filmi seyretme şansını yakalayan izleyiciler filmi tam sekiz dakika boyunca ayakta alkışladılar. Ayrıca film pek çok eleştirmen ve web sitesinden 10 üzerinden 10 puan almayı başardı.

4 Ekim 2019 tarihinde gösterime girecek Joker filminin yönetmeni The Hangover serisinde yeteneklerini ispatlamış Todd Phillips yapıyor. Senaryosunu Todd Phillips ve Todd Phillips’ın yazdığı filmin kadrosu da oldukça sağlam. Joker rolündeki Joaquin Phoenix’e Robert De Niro, Zazie Beetz, Marc Maron ve Shea Whigham gibi birbirinden ünlü isimler eşlik ediyor.

İlginizi Çekebilir  Sinema Yasası Yürürlüğe Girdi: Seyircilere Bir İyi, Bir Kötü Haber

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz