Geride bıraktığımız hafta vizyona giren It Chapter 2 gişe hasılatı ile yapımcılarını oldukça memnun etti. Andres Muschietti tarafından yönetilen devam filmi ilk hafta sonu gişede korku filmleri kategorisine göre bir hayli yüksek bir gişe elde etti.

IT Chapter 2, ilk filmin başarısının ardından merakla bekleniyordu. Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin kadrosu oldukça zengin olunca izleyicilerin beklentisi bir hayli yükselmişti. Film geçtiğimiz Cuma günü sinemaseverler ile buluştu. Dünya çapında aynı anda gösterime giren film, üç gün içerisinde toplam 185 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı.

IT Chapter 2 gişe hasılatı ilk filmi geçemedi

Gişe hasılatı denince ilk akla gelen BoxOfficeMojo sitesinde paylaşılan verilere göre korkunç palyaço Pennywise’ın kasaba halkına dehşet dolu zamanlar yaşattığı film Kuzey Amerika’da ilk hafta sonunda 91 milyon dolar hasılat elde etti. IT Chapter 2, dünyanın geri kalanında ise toplam 94 milyon dolar gişe hasılatı yaptı.

It Chapter 2 gişe

İlk film It, ilk üç günde dünya genelinde topla 189 milyon dolarlık hasılat elde etmeyi başarmıştı. Devam filmi de öncül filmine benzer bir başarıyı yakalamış görünüyor. Genel dağılıma bakarsan It Chapter 2 Kuzey Amerika bölgesinde ilk filmin gerisinde kalmış durumda. IT (2017) K. Amerika bölgesinde ilk hafta sonu 123 milyon dolar hasılat yapmıştı.

Filmin ilk üç gnünüde elde ettiği gişe hasılatındı baz alınarak yapılan analizlere göre, It Chapter 2, 450 ile 500 milyon dolar arasında bir hasılat elde etmesi bekleniyor. bu ilk analizlere göre devam filmi ilk filmin başarısını yakalayamayacak. İlk film It (2017) 700 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti.

İlginizi Çekebilir  Sherlock Holmes 3'ün yönetmeni belli oldu

Geçtiğimiz Cuma gübü tü dünya ile aynı anda ülkemizde de vizyona giren It Chapter 2’nun yönetmen koltuğunda Andres Muschietti oturuyor. Filmin kadrosu ise James McAvoy, Jessica Chastain ve Bill Skarsgard gibi ünlü ve başarılı oyunculardan oluşuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz