Stephan King’in romanından uyarlanan It filminin devamı It: Chapter 2 eylül ayında vizyona girecek. Süresindeki yetersizlik yer yer eleştirilere maruz kalan ilk filmin ardından ikinci bölümün süresi merak ediliyordu. Filmin yönetmeni Andy Muschietti filmin süresini resmi olarak açıkladı.

Ünlü korku yazarın Stephan King’ın eserinden uyarlanan It’in (O) ilk filmi geçen yıl vizyona girmişti ve mütevazi bütçesine karşın ciddi bir gişe hasılatı yakalamıştı. Hal böyle olunca korkunç palyaço Pennywise’ı beyaz perdede tekrar görmemiz kaçınılmazdı.

It: Chapter 2 ilk filmden daha uzun olacak

Filmin yönetmeni Andy Muschietti, It: Chapter 2’nun 2 saat 45 dakikalık bir süreye sahip olacağını resmi olarak açıkladı. Bu kadar uzun bir süre açıklanınca tartışmalarda beraberinde geldi. Yönetmen Muschietti, verdikleri bu karasın nedenlerini açıkladı.

It: Chapter 2

Yönetmen, usta yazarın kitabına sağdık kalmak ve ana hikayedeki tüm unsurların gösterilmesi için sürenin bu kadar uzun tutulduğunu söyledi. İlk filmden 30 yıl sonrasını anlatacak. Artık birer yetişkin insana dönüşmüş Loser Club üyeleri Derry’e geri dönerler. Derry’e dönen yalnız onlar değildir.

Çekimleri yapılmış hali ile filmin senaryosunun birbirlerini tutmadığını belirten yönetmen, yazılan senaryo ile yayınlanan film arasında fark olmasının normal olduğunu söyledi. Andy Muschietti, filmin kesilmemiş hali dört saat olduğu söyledi. Yönetmen Ayrıca, çekimler sırasında her sahnenin önemli olduğu düşünülse bile kurgu aşamasında bazı sahnelerin hikaye için gerekli olmadığına kara verilerek atıldığını belirtti.

İlginizi Çekebilir  Yeni Matrix Filmi Geliyor

Jessica Chastain, James McAvoy ve Bill Hader gibi isimler ile kadrosunu oldukça güçlendiren It: Chapter 2, 6 Eylülde vizyona girecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz