Pazarının büyüklüğü, neredeyse tüm devlerin kapışması ve daima ilerleme gerektirmesi nedeniyle akıllı telefonlar en hızlı büyüyen teknoloji durumunda. Gelişen teknoloji harikası cihazlar, göze hoş gelen tasarımlar ve etkileyici özellikler. Bunlar artık görmeye alıştık ancak bunca tozun dumanın ve bitmek bilmez rekabetin ortasında bazı cihazlar kendini öne çıkartmayı başarır. İşte onu eşsiz kılan Samsung Galaxy Note 10 özellikleri:  

Samsung geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Unpacked etkinliği ile yeni amiral gemisi Samsung Galaxy Note 10 ve abisi Samsung Galaxy Note 10+’ı tanıttı. Şık tasarımı, güçlü donanımı ve özellikleri ile tam bir amiral gemisi olan cihaz beklendiği gibi çok ilgi gördü.

Güçlü donanım ve sıkı özellikler bu sıfatlar tüm amiral gemisi telefonlarda bulunuyor. Ancak Note 10 kendisini öne çıkartan özellikle tüm amiral gemileri arasından sıyrılmaya başarıyor. Yalnızca bir Premium cihaz değil aynı zamanda bir gamer telefonu özelliklerini de taşıyor.

Telefonun pek çok yeni teknoloji ve yeni özellikle geliyor ancak onu özel klan özellikleri sizin için sıraladık. Merak edenleri daha fazla bekletmeden sıralamamıza başlayalım.

Onu Eşsiz Kılan Samsung Galaxy Note 10 Özellikleri

Güç tuşunu dilediğiniz gibi programlama

Bu özellik ilk bakışta çoğu telefonda olan bir özellik gibi gelebilir. Samsung Galaxy note 10 gibi havalı bir isme sahip bir telefonsanız asla sıradan bir ayarlanabilir güç butonunuz olmaz. Bu özlliği sahip cihazlarda güç tuşuna bastığınızca ataya bileceğiniz işlevler sınırlı olabilir. Telefonda mevcut olan ayarla uygulaması vasıtasıyla güç tuşuna nasıl bastığınızca hangi işlevin gerçekleştirebileceğinizi size en uygun şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Sınırları neredeyse ortadan kaldıran bu özellik nedeni ile güç tuşu yalnızca bir yada iki özelliği olmaktan çıkıp oldukça fonksiyonel bir yapıya kavuşmuş.

İlginizi Çekebilir  General Mobile Peşin Fiyatına Taksit Kampanyası Başlattı

Game Launcher’a entegre edilmiş Discord:

Bu özellik için Samsung mobil oyuncuları gözüne kestirmiş diyebiliriz. Özellikle PUBG gibi mobil oyunlarda arkadaşlarınız ile konuşmak önemlidir. Bugüne kadar oyunun yanında farklı uygulamalar çalıştırarak sohbet ediliyordu. Ancak bunun  çeşitli sorunları mevcut. Aynı anda birden çok uygulamanın çalışması ve bunların yoğun güç kullanımı bazı küçük FPS düşüklükleri yaşanmasını doğurabiliyordu. FPS düşmesinin ne kadar kötü sonuçları olduğunu online oyun oynayan herkes bilitr. İşte Note 10 bunu ortadan kaldırıyor. Discord ile anlaşma imzalayan Samsung. Discord uygulamasını Game Launcher’e entegre ederek mobil oyunlar esnasında arkadaşlarınızda herhangi bir performans düşüşü yaşamadan sesli konuşma yapmanıza sağlayacak.

Sorunsuz çalışan Steam Link ile tüm PC oyunlarınız avuçlarınızda olacak

Akıllı telefonlar son gerece gelişmiş teknoloji ve grafik özelliklerine sahipler ancak henüz PC oyunlarının grafik kalitesine ve büyüklüğüne ulaşamadılar. “Keşke PC oyunlarını telefonumuzdan oynayabilsek” diyenler için çıkartılan Steam Link Galaxy Note10’a dahil edilmiş. Defult olarak geleceği için sorunsuz olarak çalışacak uygulama bilgisayarınızdaki oyunları sorunsuz olarak telefonunuzdan oynamanıza izin veriyor.

Daha kaliteli ses isteyenler için üçüncü hoparlör

Galaxy Note10’un üst kısmında bulunan küçük delik üçün hoparlör. İlk görüntüler ortaya çıktığında bu deliğin sensörlerden birine ait olabileceği düşünülmüştü ancak gerçek tanıtım ile ortaya çıktı. Üst kısımda bulunan üçüncü hoparlör sayesinde cihar gerçek anlamda stereo ses özelliğine sahip oluyor. Bu özelliği sayesinde ses deneyimi olarak rakiplerinin bir adım ötesine geçmiş durumda.

İlginizi Çekebilir  WhatsApp Durumu Facebook ve Instagram’da Paylaşılabilecek

Kaliteli Video çekmek isteyenlere özel arka  panelde ek bir mikrofon

Samsung Galaxy Note 10 özellikleri

Akıllı telefonlar özellikle amiral gemileri günümüzde çok kaliteli videolar çekebiliyor. Ancak ses kısmında istenilen seviyeye ulaşamamışlardı. Note 10 video kaydındaki ses kalitesini yükseltmek için arka panelde yer alan mikrofonun yerini değiştirmiş. Aslında çok basit bir çözüm gibi dursa bile bu iş zannedildiğinden zor ve Samsung başarmış durumda.

Kamera modülüne gömülü mikrofon sayesinde çok daha kaliteli kayıt yapılıyor. Fark edilmeyecek kadar iyi saklanmış mikrofon sayesinde profesyonel kameralara yaklaşan bir deneyim yaşamanız hedefleniyor.

Ekran video ve ses kaydı

Samsung Galaxy Note 10 özellikleri

Sistem için video kaydını pek çoğumuz yapmışsınızdı. Bu güne kadar üçüncü parti programlar sayesinde yapılan bu kayıt Note 120’da default olarak gelecek. Sistem içi video ve ses kaydını istediğiniz çözünürlükte yapmanızı sağlayan cihaz sayesinde kaliteli kayıt yapmak için üçüncü parti yazılımlara ücret ödemeniz gerekmeyecek. Ayrıca gelişmiş seçenekleri sayesinde nelerin kayıt edilip nelerin edilmeyeceğini ayarlayabiliyorsunuz.

Selfie kamerasında Gece Modu ile çekim yapmak artık mümkün

Samsung Galaxy Note 10 özellikleri

Çektiğiniz en kötü fotoğrafı hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsanız bile çektiğiniz kötü fotoğrafın düşük ışık altında olduğuna eminiz. Akıllı telefon üreticileri bu sorunun üstesinden gelebilmek için sensörleri sayesinde ana kemeralara gece görüşü modu getiriyor. Yapay zeka ile desteklendiğinden gerçekten iyi performans gösteren gece modu genel olarak yalnızca arka kameralarda bulunuyor. Note 10 genel kurallara uyan bir telefon değil. Gece modu özelliğini Ön kamerada da kullanabileceğiniz Note 10 düşük ışık altında bile harika selfieler çekmenizi sağlıyor.

Tüm bu özellikler Note 10’da mevcut. Bu özelliklerin her birini tek tek de olsa başka telefonlarda görmek mümkün. Galaxy Note 10’un en büyük özelli tüm bu teknolojileri tek bir cihazda toplamayı başarmış olması diyebiliriz. 10 bin lirayı aşan fiyatının hakkını başka türlü veremezdi zaten.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz